Bankovní převod – mezinárodně uznávaná platební metoda

Bankovní převod je platební metoda, která se používá po celém světě, takže na ni narazíme jak u českých, tak zahraničních sázkových kanceláří. V poslední době došlo k revolučním změnám, když se zavedly online bankovní převody, které umožňují okamžitý a bezpečný převod finančních prostředků. Pokud vás zajímá, jaké existují druhy bankovních převodů, doba trvání transakcí nebo otázka bezpečnosti, pak čtěte dále.

Bonusy a speciální nabídky při platbě převodem

Zatímco české sázkové kanceláře obvykle nenabízí žádné bonusy nebo výhody za převod financí pomocí bankovního převodu, tak vaše banka je nabízet může. Některé banky odměňují své klienty určitým malým procentem z celkové výše převáděné částky, což je také dobré vzít v potaz, když vybíráte vhodnou platební metodu. Pokud sázkové kanceláře nabídnou bonus ke vkladu, tak si obvykle můžete vybrat z jednotlivých platebních možností, která vám vyhovuje nejvíce. Nejste tedy omezeni jen na jednu.

SÁZKOVÁ KANCELÁŘ HLAVNÍ BODY REGULACE LIVE
SÁZKY
MOBILNÍ
APLIKACE
CASH OUT NABÍDKA DALŠÍ INFORMACE
Tipsport
Hodnocení
10/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Statistika
Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do 50000Kč Začít sázet
TIPSPORT Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Statistika
Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do 2000Kč Začít sázet
Chance Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Jak dlouho trvá převod peněz z účtu na účet?

Klasický bankovní převod rozhodně nepatří mezi nejrychlejší možnosti převodu finančních prostředků, dokonce můžeme říct, že spadá do kategorie těch nejpomalejších. Běžně totiž trvá 1 až 3 pracovní dny, což je na dnešní poměry opravdu dlouhá doba. Spoustu hráčů se navíc baví sázením v době svého volna, tedy o víkendu, a jelikož o víkendu bankovní převod neprobíhá, tak je to poněkud komplikované. Zajímá-li vás, jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí, pak vězte, že obvykle maximálně 3 dny. Může se však protáhnout v závislosti na mnoha faktorech (např. státní svátky v dané zemi).

Ať už chcete na hráčské konto peníze vložit nebo je naopak vybrat, vždy si počkáte minimálně den na zpracování vašeho požadavku. Stále se však jedná o jednu z nejvyužívanějších metod výběru financí z hráčského účtu, tedy pokud nevlastníte elektronickou peněženku.

Jak převody urychlit

Pokud nechcete čekat na připsání platby, ale přesto chcete zaplatit bankovním převodem, pak můžete zvolit metodu okamžitého bankovního převodu (někdy také okamžitá platba nebo online bankovní převod). Na stránkách sázkové kanceláře, v menu plateb, stačí kliknout na ikonu vaší banky a zadat požadovanou částku převodu. Následně budete přesměrováni na vaše internetové bankovnictví, kam se přihlásíte a platbu potvrdíte. Výhodou je jednak okamžitý převod prostředků, ale také předvyplněné údaje o platbě a příjemci platby, což vám ušetří spoustu času.

Výhody a nevýhody oproti platebním kartám

Rychlý a komfortní způsoby platby

Začněme výhodami, které jsou zřejmé na první pohled. Ve prospěch klasického bankovního převodu hovoří fakt, že spoustu lidí sice vlastní bankovní účet, ale platební kartu vůbec nevyužívají. Za největší plus pak považujeme výběry financí z hráčského konta, protože ty ve většině případů nelze uskutečnit přes platební kartu. Bavíme-li se o výběrech, pak bankovnímu převodu stále patří první místo.

Nevýhody jsou celkem jasné, největší mínus je v délce zpracování požadavku, která může dosáhnout i několika dní, takže pokud si chcete vsadit hned, tak máte smůlu. Dokonce i samotné zadávání příkazu k převodu obvykle trvá déle a je nepraktické, protože se nejprve musíte přihlásit do svého internetového bankovnictví, a poté je ještě třeba správně vyplnit veškeré údaje o příjemci platby. To vše však při platbě kartou odpadá, čímž hrozí menší riziko nechtěného překliknutí a poslání peněz na jiný účet, než jste chtěli.

Druhy bankovních převodů

Jedním z nejběžnějších bankovních převodů, se kterým se setkala většina z vás, je bezpochyby tuzemský převod. Doba převodu většinou trvá maximálně dva pracovní dny, méně, když posíláte peníze v rámci jedné banky.

Dále tu máme tzv. regulovaný převod, což je převod v rámci Evropské Unie a Evropského hospodářského prostoru. Funguje od roku 2003 a platí za nejjednodušší formu mezinárodních plateb v rámci EU.

SEPA převod neboli jednotný prostor pro platby v eurech (Single Euro Payments Area) je druh bankovního převodu, pomocí kterého probíhají platby v rámci eurozóny, které jsou rychlé a levné, podobně jako platby tuzemské.

Posledním druhem jsou bankovní převody mimo země Evropské Unie, které nejsou označeny jako SEPA platby a nejsou v eurech. Při této mezinárodní platbě se obvykle platí vyšší poplatky.

Použití bankovního převodu

Klasického bankovního převodu

Obecně vzato není používání bankovního převodu těžké, akorát je potřeba dávat větší pozor při vyplňování údajů o platbě a příjemci, protože stačí jediná chybička a peníze přistanou na účtu někomu jinému, proto nikdy neuškodí dvojitá kontrola zadaných údajů. Největší roli v pohodlném bankovním převodu však hraje internetové bankovnictví vaší banky. Pakliže je uživatelské prostředí přehledné a jednoduché na použití, tak byste s platbou neměli mít problémy.

Založení bankovního účtu a identifikační kódy plateb

Při zakládání účtu počítejte s tím, že musíte uvést pravdivé údaje, které si banka řádně zkontroluje. Je totiž ze zákona povinna ověřit totožnost i bydliště žadatele. Proto budete vyzváni k předložení alespoň dvou různých dokumentů, z nichž jeden bude občanský průkaz. Ten druhý se v jednotlivých bankách liší, ale může to být například řidičský průkaz, faktura za energie, cestovní pas nebo zdravotní karta pojištěnce. U některých bank si lze zřídit konto online, načež stačí jen přijít podepsat smlouvu na nejbližší pobočku.

Co znamená IBAN kód

Kód IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodní číslo bankovního účtu, které slouží k rychlejší a přesnější identifikaci bankovních účtů napříč světem. Může mít až 34 znaků, ale český IBAN jich obsahuje přesně 24. Tento kód (např. CZ65 6210 6701 0098 7654 3218) obsahuje všechny důležité informace o bankovním účtu, jako je kód země (CZ), dvě kontrolní číslice (65), kód banky (6210), předčíslí účtu (670100) a základní číslo bankovního účtu (9876543218).

Kód IBAN se v jednotlivých zemích liší, a to nejen v počtu celkových znaků, ale i v počtu písmen. Například Nizozemsko nebo Velká Británie mají v názvu o čtyři písmena navíc. Svůj IBAN kód můžete zjistit například ve svém internetovém bankovnictví nebo existují internetové „kalkulačky“, kam zadáte údaje o svém bankovním účtu, a ony vám vygenerují váš IBAN kód.

BIC SWIFT kód

Podobně jako kód IBAN, i BIC SWIFT se používá při mezinárodních platbách. Slouží jako identifikátor banky, přičemž se skládá z 8 nebo 11 znaků. Je v něm obsažen kód banky, země, regionu (např. PP pro Prahu) a volitelného kódu pobočky. Při platbách v rámci EU se od roku 2016 nevyžaduje.

Bankovní převod a otázka bezpečnosti

Budeme-li se bavit o bezpečnosti před případnými hackerskými útoky, tak bankovní převody jsou opravdu bezpečné. Problém nastává v momentě, kdy špatně vyplníte údaje o platbě a odesílateli, proto je důležité dvakrát překontrolovat zadané údaje. Další problém může nastat v momentě, kdy odešlete peníze (například za zboží placené předem) a prodávající dělá mrtvého brouka. Pro tyto případy je vždy lepší platit kartou, protože platby provedené platební kartou se v případě problémů dají, po komunikaci s vaší bankou, obvykle stornovat. Nicméně platba bankovním převodem je u sázkových kanceláří zcela bezpečná.

Poplatky a limity při převodu

PDobrá zpráva je, že sázkové kanceláře si obvykle za bankovní převody neúčtují žádné poplatky a podobně je tomu tak i ze strany samotných bank. To však neznamená, že nemůžete narazit na výjimku. Na bankovních převodech je však nejlepší to, že u mnoha sázkových kanceláří jsou zatíženy mnohem menšími limity než ostatní platební možnosti. Bez problémů tak narazíte na sázkové kanceláře, jejichž spodní limit pro bankovní vklad činí 1 Kč, přičemž horní limit není vůbec stanoven. To však neplatí pro výběry z hráčského účtu, kde bývá minimální limit 100 Kč.

Časté dotazy

Jiné platební metody