eSporty sázkové kanceláře – Budoucnost online sázení?

Nejrychleji se vyvíjející sportovní odvětví současnosti, přesně to představují eSporty. Popularita tohoto druhu zábavy rapidně roste, s čímž se pochopitelně zvyšuje i poptávka sázkařů. Není proto potřeba zdůrazňovat, že sázkové kanceláře zařazují eSporty do své nabídky na denní bázi. Jste fanouškem eSportů a chtěli byste proniknout do světa sázení, nebo si jen chcete rozšířit obzory a zjistit, jak se to s těmi eSporty ve skutečnosti má? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, v následujících odstavcích se dozvíte vše, co potřebujete.

Nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na eSporty 2023

Sázková kancelář Hlavní body Counter
Strike
League of
Legends
Dota 2 Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Sázky na eSport aneb kde si vsadit?

Jak už jsme zmínili v předchozím odstavci, eSporty jsou v poslední době velice populární, proto asi nikoho nepřekvapí, že je do své nabídky zařazují prakticky všechny sázkové kanceláře. Podobně jako u běžných sportů, i k eSportům jsou u mnoha sázkovek dostupné předzápasové statistiky a srovnání jednotlivých týmů, což je důkaz, že tento druh sportu dneska prostě frčí.

Tipsport

Tipsport

Sázková kancelář Tipsport má ve své nabídce eSporty všech možných druhů. Nechybí pochopitelně oblíbený Counter Strike, StarCraft 2 ani League of Legends. Tipsport mimo jiné nabízí také zajímavé bonusy, a to nejen pro nové hráče, ale i pro ty stávající. U většiny předzápasových sázek najdeme hned několik sázek vedlejších, statistiky a analýzy ostatních uživatelů. Navíc lze na eSporty sázet také live, k čemuž napomůžou i kvalitní streamy.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Synottipu se sázkaři rádi vracejí nejen kvůli hráčským bonusům a nejrůznějším soutěžím, ale taky díky kvalitní sportovní nabídce, v níž pochopitelně nemohou chybět ani elektronické sporty. K většině utkání jsou k dispozici propracované statistiky, ve kterých nejsou jen týmové ukazatele, ale taky individuální (statistiky jednotlivých členů týmů). eSporty nechybí ani v nabídce live sázek, kde se ovšem sázkaři musí obejít bez živého přenosu.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

Služby tohoto sázkového operátora vyhledává obrovský počet českých i slovenských sázkařů, a to nejen díky pořádným bonusům a kvalitní zákaznické péči, ale zejména kvůli rozsáhlé sportovní nabídce, ve které samozřejmě nemohou chybět ani eSporty. Spousta utkání každý den, statistiky k předzápasovým sázkám,vedlejší sázkové příležitosti a live sázení, toho všeho se vám u Chance dostane. K utkáním jsou navíc dostupné analýzy ostatních hráčů, jimiž se můžete nechat inspirovat.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Fortuna se může pyšnit velikým výběrem zápasů z řad elektronických sportů, kterým mnohdy předčí veškerou konkurenci. Na druhou stranu k nim vypisuje o něco méně vedlejších sázek, čili záleží, co každý sázkař preferuje. V každém případě si tu můžete vychutnat kvalitní sekci live sázek, ve které je vždy na co sázet. Když k tomu připočteme příjemnou a rychlou uživatelskou podporu a pravidelnou porci nejrůznějších bonusů a akcí, můžeme s klidem říct, že s Fortunou nešlápnete vedle.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Hledáte-li pořádnou nabídku předzápasových sázek na eSporty, Sazka vás rozhodně nezklame. V závislosti na tom, co se právě hraje, nabízí řadu nejrůznějších her od Dota 2, League of Legends, Counter Strike až po Call of Duty a Rainbow six. K některým utkáním vypisuje opravdu hojný počet vedlejších sázek, ať už v podobě handicapů, nad/pod sázek či sázek na vítěze konkrétní mapy. Samozřejmostí jsou i live sázky a pravidelné nabídky bonusů pro nové i stávající sázkaře.

Jak sázet na eSporty

Pokud jste nikdy na elektronické sporty nesázeli, ale přesto už máte se sázkami nějaké zkušenosti, pak můžete být absolutně v klidu, protože se jedná o velmi podobné schéma. V podstatě můžeme říct, že je úplně stejné, jen se používá trochu jiná terminologie. Samozřejmě zde ale platí stejná poučka jako u sázení na cokoliv jiného, a sice že znalost daného sportu je zásadní.

Jak podat kurzové sázky na eSport? V první řadě si musí hráč vybrat sázkovou kancelář, u které následně provede registraci. Někdy je možné provést plnohodnotnou registraci z pohodlí domova, kdežto jindy je třeba zajít na některou z poboček a provést osobní ověření. Jakmile si však projdete procesem registrace, otevřou se vám nebývalé příležitosti k sázení. V nabídce sportů si pak už stačí vybrat požadovanou kategorii, v našem případě eSporty, a vsadit si na konkrétní zápas. Samozřejmě nemusíte sázet pouze předzápasové sázky, ale můžete nahlédnout i do live sekce, zda se tam nehraje nějaké zajímavé utkání. A konečně není nutné sázet pouze z počítače, protože můžete také sázet prostřednictvím mobilního telefonu.

Sázení na eSporty v České republice – Oblíbené druhy sázek

Ke každému zápasu jsou vypisovány různé druhy sázek, podobně jako je tomu u klasických sportů. Pochopitelně můžete vsadit pouze na vítěze utkání, ale někdy bývá lepší a dokonce i zábavnější vsadit si nějakou vedlejší sázku. Mnoho z nich známe z běžných sportů, ale přece jen se najde několik věcí, které jsou vlastní pouze online sázení na eSporty.

Vítěz utkání

Patrně nejběžnější druh sázky, který najdete u každého utkání. Jednoduše tipujete vítěze zápasu.

Handicapové sázky

U tohoto druhu sázek se jedné straně přidělí fiktivní výhoda několika bodů/gólů/zabití/map atd. Využívá se zejména ke zvýšení kurzu, případně ke snížení rizika prohry.

Vítěz mapy

Například u hry Counter strike je toto naprosto běžná sázka. Sází při ní na vítěze konkrétní mapy (například první, druhé apod.).

Počet zničených věží

Podobnou sázku najdeme třeba u hry Dota 2. Sází se při ní na tým, který zničí více soupeřových věží.

Kdo získá více killů

U některých sázkových kanceláří je to napsáno takto, kdežto jinde preferují český název „kdo získá více zabití“.

Tým vyhraje alespoň jednu mapu

Zde sázíme na to, zda konkrétní tým vyhraje za celý zápas alespoň jednu mapu. Někdy můžete narazit na podobný druh sázky „každý tým vyhraje alespoň jednu mapu“.

Live sázení na eSporty

Live sázky nejsou u eSportů vůbec ničím výjimečným, ba naopak. Drtivá většina sázkových kanceláří jich nabízí desítky denně, přičemž pochopitelně dávají přednost prestižnějším turnajům a soutěžím. Někdy je dokonce možné sledovat přímý přenos z utkání, což pomáhá k lepšímu rozhodování na co vsadit, ale také to umocňuje požitek ze samotného sázení. Zejména akční hry a sportovní simulátory patří k těm nejsledovanějším, neboť jsou nabité akcí a adrenalinem.

U live sázek jsou nejoblíbenější běžné sázky na vítěze, handicapy a také sázky over/under. Je to velice podobné jako u předzápasových sázek, které jsme si představili v předchozím odstavci, avšak live sázky nabízí více sázkových příležitostí a proměnlivé kurzy v závislosti na průběhu hry. Při sázení vám může pomoci i aplikace sázení na eSporty.

Populární hry a turnaje

Sázení na eSport v České republice poslední dobou frčí, víte ale, jaké hry jsou mezi sázkaři nejpopulárnější? Nejdříve se podíváme na kategorii tzv. MOBA her (Multiplayer online battle arena), což jsou bojové arény pro větší počet hráčů. V těchto hrách proti sobě nastupují týmy, z nichž každý člen ovládá jednu postavu. Jednotlivé týmy se pak snaží zničit základnu svých nepřátel. Hlavními tahouny tohoto žánru jsou hry League of Legends a Dota 2, na které si můžete vsadit prakticky u všech sázkových kanceláří.

Dalším oblíbeným druhem her, na které se hojně sází nejen u nás, ale i jinde ve světě, jsou FPS (First Person Shooter). Ačkoliv zde najdeme více zajímavých titulů, jasnou dominanci tu má Counter-Strike: Global Offensive, který se na pomyslné první příčce drží již několik let. Sledovat přenosy z těchto utkání může být velice vzrušující a napínavé, protože podobné střílečky bývají plné akce a nečekaných zvratů.

Ani sportovní simulátory nejsou nijak pozadu, obzvláště dnes, kdy už je herní grafika na velice pokročilé úrovni. I skuteční sportovci si rádi zahrají herní simulátory, z nichž nejslavnější bude rozhodně FIFA. U tohoto typu her je navíc dobré, že sázkaři mohou sázet na stejné sázky jako u skutečného sportu. Mezi další oblíbené hry patří i Street Fighter V a strategie StarCraft II.

V České republice i na mezinárodní půdě se hrají desítky různých turnajů ročně, z nichž některé jsou více prestižní než jiné. Pokud vám však jde vyloženě jen o sázení na eSporty, pak je asi jedno, na jaký turnaj sázíte. Nejdůležitější je znát týmy a orientovat se v daném eSportu.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Strategie sázení na eSporty aneb na co si dát pozor?

Ačkoliv neexistují žádná přesná pravidla sázení na eSporty, přece jen lze zvýšit úspěšnost svých tipů dodržováním několika jednoduchých zásad, které vám v následujících odstavcích trochu přiblížíme. Některé jsou shodné se zásadami, které platí obecně na klasické sporty, avšak najde se i několik specifik výhradně pro kurzové sázky na eSporty.

Nespoléhejte se jen na jednu sázkovou kancelář, možností je totiž celá řada. Jednotlivé sázkovky mohou mít odlišné kurzy, přičemž se vždy vyplatí sázet tam, kde je nejvyšší. Pokud navíc hledáte vedlejší sázky, u některých operátorů se jich nedočkáte, případně se jich dočkáte pouze v omezené formě. Vždy se tedy vyplatí mít účet u několika kanceláří najednou.

Zahrajte si hru, na kterou se chystáte vsadit, abyste se důkladně seznámili s pravidly a zjistili, o co v dané hře jde. Nejde samozřejmě jen o pravidla, ale také o jednotlivé postavy, z nichž každá má určité vlastnosti. To vše může hrát při rozhodování, na co vsadit, důležitou roli.

Sledujte své oblíbené týmy a soustřeďte se převážně na ně. Najděte si své favority a sledujte pravidelně jejich zápasy. Zjistěte jejich silné a slabé stránky, například, která mapa jim vyhovuje a která jim příliš nejde. Zkuste své týmy sledovat i na sociálních sítích, ať víte včas o všech novinkách a případných změnách v sestavě.

V neposlední řadě je dobré zkusit live sázky na eSporty, kde alespoň můžete pružně reagovat na probíhající hru. Pokud je navíc k dispozici i live stream k utkání, můžete se kochat hrou a zároveň taktizovat při sázení.

FAQ

 1. 🔒 Vyplatí se sázet na favorita utkání? Striktní rozhodování podle očekávaného favorita se nevyplatí nikdy, a to ani u běžných sportů. Vždy je potřeba udělat si svou vlastní předzápasovou analýzu, zhodnotit veškeré informace a statistiky a teprve poté se rozhodnout, zda se sázka na daný tým v daném kurzu skutečně vyplatí. Nebojte se jít proti proudu, ale pouze po důkladném zvážení všech okolních informací.
 2. 🏒 Jsou elektronické hry skutečně sportem? Většina lidí ani netuší, jak náročné eSporty jsou. Představte si sedět třeba 12 hodin denně u počítače a pilovat své dovednosti v konkrétní hře. Spoustu vrcholných týmů navíc dbá i na důkladnou fyzickou průpravu svých hráčů, kteří mívají své osobní trenéry. Fyzicky trénovaní hráči mají nespornou výhody oproti těm, kteří jen neustále sedí a nehýbou se. Při eSport sázení můžete vzít v úvahu i tento fakt.
 3. Jaké eSporty jsou v ČR nejpopulárnější? Přestože se jedná o věc názoru, momentálně nejvíce táhnou hry jako Counter Strike, League of Legends, Dota 2, StarCraft 2 a pochopitelně sportovní simulátor FIFA. Všechny tyto hry najdete běžně v nabídce sázkových kanceláří, ale záleží jen na vás, jakou hru si nakonec vyberete. Důležité je, aby se líbila vám a abyste měli přehled o jednotlivých týmech, které ji hrají.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR