Šipky sázkové kanceláře – Užitečných rad a tipů

Většina lidí měla šipky dlouho zaryté v paměti jako takovou hospodskou zábavu, kterou vlastně ani moc nepovažovali za sport. Jenže poslední roky se dere na povrch spousta sportů, které jsme dříve znali jen z putyky, ať už mluvíme právě o šipkách, kulečníku či snookeru. V dnešním článku si ukážeme, jak takové sázení šipky probíhá a co se nejběžněji sází. Samozřejmě nemůže chybět ani náš koutek s tipy a triky na úspěšné sázení.

Nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na šipky 2023

Sázková kancelář Hlavní body CTPL PLD GPD Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Kurzové sázky na šipky – Kde sázet?

Tento sport si získal docela slušnou oblibu u českých sázkařů, takže jej najdeme v nabídce každé sázkové kanceláře u nás. Mezi tuzemskými sázkovými kancelářemi už zdaleka není taková propast v kvalitě sportovní nabídky, jako tomu bývalo dříve. To znamená, že zápasů na tento sport najdeme u všech přibližně stejně, leč někdy se některá sázkovka utrhne a zařadí turnaj, který jiné nenabízejí. Samozřejmě je potřeba říct, že šipky nejsou zas tak populární sport, aby se sázelo i na nějaké nižší ligy, obvykle se sází jen na ty nejlepší. Sázení na šipky v České republice vám půjde nejlépe u následujících sázkových kanceláří.

Tipsport

Tipsport

Jednička na českém trhu, přesně to je sázková kancelář Tipsport. A potvrzuje to i svou sportovní nabídkou, do které pravidelně zařazuje různé turnaje v šipkách. Kromě slušných kurzů se můžete těšit i na live utkání, jelikož Tipsport běžně vypisuje live sázky k šipkovým turnajům, přičemž k některým bývají k dispozici i streamy. K mnoha utkáním přikládá také předzápasové statistiky, díky kterým se můžete lépe rozhodnout, na co vsadit.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Sázková kancelář iFortuna je taktéž skvělou volbou, pokud hodláte pravidelně sázet na šipky. Její nabídka je poměrně rozmanitá a k utkáním navíc často vypisuje i vedlejší sázky. Těšit se tak můžete na handicapy, ale i over/under. Některá utkání jsou navíc dostupná i v live sekci. Přestože statistiky k utkáním mnohdy chybí, k těm nejprestižnějším turnajům je obvykle přikládá. Sázkaři se pochopitelně mohou těšit i na celou plejádu bonusových nabídek, díky kterým bude sázení ještě zábavnějším.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

Chance je jedna z nejlepších sázkových kanceláří u nás a má totožnou sportovní nabídku s Tipsportem, jelikož obě spadají pod stejný holding. Tím pádem se u ní můžete těšit na spoustu šipkových turnajů a prestižních utkání z tohoto sportu. Předzápasové sázky se u Chance neomezují pouze na vítěze střetnutí, nýbrž čítají i řadu doplňkových sázek. Velice oblíbené jsou u ní handicapové sázky a sázky nad/pod. Hodně utkání navíc budete moci sledovat v přímém přenosu a pochopitelně také sázet živě.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Sázková kancelář od Synotu se nijak netají tím, že mezi její hlavní obor patří fotbalové sázky. Přesto u ní najdeme pořádnou porci ostatních sportů, mezi nimiž figurují i šipky. A nutno podotknout, že rozhodně nijak nezaostává za ostatními. Ať už se bavíme o pokrytí šipkových turnajů nebo předzápasových a vedlejších sázkách. Nechybí však ani live sázky, leč se s největší pravděpodobností budete muset obejít bez streamu. Přesto si u Synotu sázení na šipky jistě užijete.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Tato sázková kancelář se poslední dobou zlepšuje opravdu rychlým tempem a získává stále více nových klientů na svou stranu. I ona nabízí solidní počet šipkových turnajů a zápasů, na které si běžně můžete vsadit. Oproti výše zmíněným kancelářím však vypisuje menší počet vedlejších sázek, což by pro někoho mohl být problém. Na druhou stranu má slušné kurzy a nabízí spoustu utkání k live sázkám, což jistě mnoho lidí ocení.

Jak sázet na šipky

Online sázení na šipky není nikterak obtížné, je jen potřeba učinit pár základních kroků, než se k němu dostanete. Jednak musíte mít otevřené sázkařské konto u libovolné sázkové kanceláře, což lze učinit jednoduše online, a pak je ještě potřeba dané konto ověřit. Ověření není obtížné, jen možná bude nutné zajít na některou z poboček dané sázkovky, leč u některých už je možné provést verifikaci online. Jakmile toto dokončíte, zbývá už jen vložit peníze na herní účet a najít v nabídce sportů šipky.

Šipky jsou pro většinu běžných sázkařů relativně novým sportem, ke kterému si stále ještě hledají cestu, byť je třeba hráli už jako malé děti. Tehdy to ale brali spíše jako zábavnou aktivitu než vyloženě jako sport. Přesto fakt, že jsou šipky pravidelně zařazovány do sportovní nabídky sázkových kanceláří, jasně dokazuje, že toto sportovní odvětví disponuje nějakou fanouškovskou základnou a že má určitý potenciál.

Speciální sázky na tento sport

Jako každý sport, i šipky mají svá specifika, pokud jde o sázení. Kromě běžných druhů vedlejších sázek, které známe i z ostatních sportovních odvětví, jako jsou například handicapy, sázky over/under nebo vítěz utkání, existují u šipek i sázky, které se u jiných sportů nevyskytují. A právě na ty se nyní společně podíváme.

Karikatura vám ukáže, jak vsadit přímo ze stadionu

Počet legů v setu - Zápas se skládá z jednotlivých setů a ty pak z jednotlivých legů (odehraných kol v setu). Sázka na počet legů bývá obvykle vypisována jako over/under, případně jako handicap pro jednoho z hráčů.

Počet 180tek - V každém kole hráč hází třemi šipkami, přičemž nejvyšší možný počet z těchto tří hodů činí 180 (když trefí pokaždé triple 20). Sázkové kanceláře často vypisují sázku na počet 180tek v zápase, případně u jednotlivých hráčů. A podobně jako u legů, i tato sázka je nejčastěji v podobě over/under.

Zavření na 9 šipek (Nine darter) - Toto je majstrštyk mezi šipkaři, kdy hráč uzavře celý leg na 9 šipek. Jedná se o zcela bezchybnou sérii hodů, která je však velice náročná na provedení a rozhodně se tak nestává v každém zápase. Proto jsou kurzy u této sázky velice vysoké a pro sázkaře atraktivní. Nine darter mívá kurz i kolem 80 a výš, v závislosti na konkrétním hráči.

Live sázení na šipky

V České republice jsou sice šipky méně populární než mnohé jiné sporty, ale i tak je najdeme pravidelně v live sekcích sázkových kanceláří. Některé sázkové kanceláře vypisují více live utkání na šipky než jiné a poskytují k zápasům i live streamy, což je samozřejmě pro fanoušky tohoto sportu velice důležité. U šipek většinou platí, že do live sekce se dostanou jen zápasy z prestižnějších turnajů, které jsou pro sázkaře atraktivní. Proto tam narazíme na různé světové série a pak na některé tuzemské turnaje.

Nejoblíbenější druhy live sázek jsou takřka totožné s předzápasovými sázkami, čili sem můžeme zařadit handicapové sázky na legy v setu, počet 180tek v utkání nebo over/under. Nechybí však ani prosté sázky na vítěze zápasu a dále také sázky „ano/ne“. U šipek se nevypisuje tolik vedlejších sázek jako u fotbalu nebo hokeje, ale i tak si každý jistě vybere něco, na co bude rád sázet.

Populární turnaje a události u českých fanoušků

Přestože šipky nemají takovou fanouškovskou základnu jako mnohé jiné sporty, některé turnaje jsou opravdu atraktivní i pro neznalé tohoto sportu. Jsme v České republice, proto samozřejmě nemůžeme opomenout turnaje pod záštitou České šipkové organizace, Czech Darts Open nebo například Českou Tipsport Premier League, jejíž první ročník se odehrál během pandemie v roce 2020. Díky této lize se někteří hráči dostali do povědomí sportovních fandů, čímž se tento sport u nás opět trochu zviditelnil. Na všechna utkání ligy je běžně možné sázet live.

Podíváme-li se do zahraničí, tak zjistíme, že se v průběhu roku hraje hned několik prestižních turnajů a soutěží, z nichž většinu pořádá PDC, tedy nejslavnější šipkařská organizace na světě. Pod její záštitou se hrají například Mistrovství světa, Premier League Darts, Grand Prix Darts apod. Relativně oblíbenou akcí je i turnaj World Matchplay Darts, ve kterém startuje šestnáctka nejlepších hráčů na světě plus 16 dalších, kteří se kvalifikují z ProTour Order of Merit.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Užitečné rady a informace o sázení na šipky

Zajímává vás úspěšná strategie sázení na šipky? Pak věřte, že nejúspěšnější tipéři jsou ti, kdo mají tenhle sport v malíku. To znamená, že úplně nejdůležitější věcí ze všech je naučit se pravidla, abyste věděli, jak takový zápas v šipkách probíhá. Není nic horšího, než když vás během sázení překvapí neznalost pravidel, neboť ta může vést k prohře.

Dalším krokem, jak se stát úspěšným sázkařem, je důkladně se seznámit s jednotlivými hráči. Pochopitelně nemyslíme osobně, ale spíše s jejich statistikami, stylem hry a kariérními úspěchy. Když už si pak vybíráte konkrétní zápas k sázení, můžete využít statistiky, které porovnávají oba hráče najednou, což je skvělá pomůcka pro každého sázkaře.

Kromě obyčejných statistik byste se měli zaměřit ještě na jednu věc, a tou je aktuální forma. Historie úspěchů je sice skvělá věc, nicméně pokud hráč aktuálně prochází nějakým útlumem, je vám tak říkajíc na nic. I toto je tedy potřeba vzít v úvahu, stejně jako například různá zranění, která by mohla ovlivnit průběh utkání.

V neposlední řadě stojí za zmínku ještě znalost formátu jednotlivých turnajů. Každý turnaj má jiná pravidla, jiné propozice a hraje se jiným stylem. Znalost jednotlivých turnajů, na které sázíte, může být zásadní třeba v momentě, kdy si chcete ještě před jeho začátkem vsadit na celkového vítěze. Tomu se říká dlouhodobá sázka, jelikož se sází hodně s předstihem. Dlouhodobé sázky jsou atraktivní a vzrušující, ale je potřeba je brát s rezervou a sázet na ně opatrně. Před začátkem turnaje si totiž nikdy nemůžete být jisti aktuální formou hráčů.

Sice neexistují, žádná přesná pravidla sázení na šipky, ale pokud se budete držet výše zmíněných rad, vaše šance na úspěch rapidně porostou. Dobrá znalost sportu, na který sázíte, je totiž zcela zásadní. V tomto ohledu vám může pomoct i nějaká volně dostupná aplikace sázení na šipky, kterých je na internetu hned několik. Přesto nikdy neuškodí ověřit si dané informace osobně. Jednu věc ale můžeme říct jistě – šipky sázení jdou dohromady!

FAQ

 1. 🎯 Vyplatí se sázet na šipky? Upřímně, vyplatí se sázet úplně na všechno, o čem máte přehled a v čem se vyznáte. Se šipkami to není jinak. Samozřejmě, že není možné vyhrávat každou sázku, kterou podáte, ale z dlouhodobého hlediska lze být úspěšný, pokud se o daný sport budete skutečně zajímat.
 2. 💵 Kolik vydělávají profesionální šipkaři? To záleží na tom, jak jsou ve svém oboru úspěšní. Pravdou ale je, že ty nejlepší a nejprestižnější turnaje nabízí hlavní výhru v řádech i několika milionů korun. S prázdnou samozřejmě neodejde ani hráč, který finálový zápas prohrál, neboť i tak si lze na některých turnajích vydělat kolem půl milionu korun. Tak co, také zvažujete, že začnete hrát šipky?
 3. 🧮 Kolika způsoby je možné zavřít hru na 9 šipek? Hráči mají možnost zavřít hru na 9 šipek neuvěřitelnými 3944 způsoby. Je to hodně, že? A přesto se jedná o něco málo vídaného. Zahrát bezchybnou hru je tvrdý oříšek i pro ty nejlepší světové hráče, ale když už se to některému z nich podaří, tak to vždy stojí za to.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR