Asijský Handicap Sázení – Kalkulacka & Oblíbená Forma Sázek

Asijský handicap je druhem sázky, která si získala své příznivce začátkem 21. století. Původně vznikla v Indonésii, kde se pro ni používá název „Hang Cheng“, ale jinde ve světě je známá jako asijský handicap. Sázky s handicapem jsou u sázkařů velice oblíbené a spoustu sázkových kanceláří je běžně vypisuje. Přesto se však stále najde dost lidí, kteří se v nich ztrácí nebo v nich nevidí smysl. A věřte, že připravit se o ně by byla skutečně veliká škoda, protože se jedná o užitečnou sázku, která dává sázkařům slušnou šanci na výhru. V dnešním článku si tento zvláštní druh sázky trochu víc přiblížíme a podíváme se, jak funguje v praxi.

Asijský handicap nabízí řadu výhod

Jednou z hlavních výhod asijského handicapu je to, že u něj odpadá možnost remízy. Například ve fotbale je zcela běžné, že zápasy končí remízou, takže máme tři možné scénáře konečného výsledku. A protože u asijského handicapu máme pouze dvě možnosti výsledku, zvyšuje se tím procentuální šance na výhru. Další nespornou výhodou je fakt, že asijský handicap vylepšuje kurz. Jen si představte, že máte vyhlídnutý zápas, u kterého jste si jisti výsledkem, ale ten kurz je tak mizerný, že ani nestojí za to ho vsadit. A právě tehdy je dobré podívat se do doplňkových sázek k zápasu a najít si asijský handicap.

Co je asijsky handicap a jak funguje?

Asijský handicap funguje tak, že se jednomu z týmů (zpravidla outsiderovi) přidělí pomyslný náskok, čímž se vyrovnají šance na výhru. Favorizovaný tým pak musí daný handicap překonat. Přidělíme-li například náskok domácímu mužstvu +3,5 gólů, tak hosté musí vyhrát alespoň o 4 góly, aby byli bráni jako vítězové. Znaménko (+) se píše u týmu, který dostává náskok. U týmu, který musí dohánět daný handicap, píšeme (-). V tuto chvíli to může být poněkud matoucí, proto si to pojďme ukázat na konkrétních příkladech.

Dejme tomu, že si chceme vsadit asijsky handicap na zápas Real Madrid – Barcelona. V tabulce níže vidíme všechny možné scénáře.

Real Madrid

Asijský Handicap

Barcelona

Pokud Real vyhraje, tak je sázka úspěšná. Při remíze se vrací vklad. Prohra Realu znamená prohru celého tiketu.

-0.0

+0.0

Pokud Barcelona vyhraje, tak je sázka úspěšná. Při remíze se vrací vklad. Prohra Barcelony znamená prohru celého tiketu.

Zde musí Real vyhrát, aby byla sázka úspěšná. Remíza a prohra znamenají prohraný tiket

-0.5

+0.5

Pokud Barcelona vyhraje nebo remízuje, tak je tip úspěšný. Prohra Barcelony znamená prohraný tiket.

V případě výhry Realu o 1 gól se vrací vklad. Aby byl tiket výherní, musí Real vyhrát o 2 a více gólů. Remíza nebo prohra znamenají prohraný tiket.

-1.0

+1.0

Pokud Barcelona vyhraje nebo remizuje, tak je tiket úspěšný. Při prohře o 1 gól se vrací vklad. Tip je neúspěšný pouze při prohře o 2 a více gólů.

Zde musí Real vyhrát rozdílem alespoň 2 gólů, aby byl tiket výherní. Všechny ostatní výsledky znamenají prohru Vašeho tiketu.

-1.5

+1.5

Pokud Barcelona vyhraje, remizuje nebo prohraje o 1 gól, tak je tip úspěšný. Prohra o 2 a více gólů znamená nevýherní tiket.

Má-li být tip úspěšný, musí Real vyhrát alespoň o 3 góly. Při výhře o 2 góly se vrací vklad. Remíza, prohra nebo výhra o 1 gól znamenají prohraný tiket.

-2.0

+2.0

Pokud Barcelona vyhraje, remizuje nebo prohraje o 1 gól, tak je tip úspěšný. Při prohře o 2 góly se vrací vklad. Prohra o 3 a více gólů znamená, že je Váš tip neúspěšný.

Jak můžeme vidět v tabulce výše, nejedná se o nic složitého. Jednoduše vsadíme na to, že náš tým bude mít buď náskok, nebo naopak deficit, který musí dohnat. V případě, že součet gólů obou týmů je po odečtení handicapu stejný, tak se vždy vrací vklad.

U jakých sportů můžeme asijský handicap využít?

Sázkaři ho nejčastěji využívají u fotbalu, což však neznamená, že si ho u jiných sportů nevsadíte. Faktem ale je, že asijský handicap činí fotbalový zápas a sázení na něj mnohem zábavnějším. Většina sázkařů totiž nerada sází na remízu, neboť chtějí vidět přestřelku s góly a s konečným vítězem duelu. V praxi ale můžete asijský handicap využít v podstatě na kterýkoliv sport, nejste limitováni pouze na fotbal. Dobře se sází také na americký fotbal, ale ani u basketbalu nebo tenisu nešlápnete s asijským handicapem vedle.

Proč některé sázkové kanceláře nenabízí asijsky handicap?

Stále ještě najdeme několik sázkových kanceláří, které asijský handicap nevypisují. Důvodů, proč tomu tak je, je celá řada, ale tím hlavním je malá ziskovost. Není žádným tajemství, že i sázkové kanceláře, které asijský handicap nabízí, mají mnohem větší příjmy z klasických sázek typu 1X2. Proto se u některých sázkovek asijského handicapu nedočkáte, což je samozřejmě z hlediska sázkařů ohromná škoda. Není ale vůbec žádný důvod panikařit, neboť sázkových kanceláří, které asijský handicap nabízí, je stále většina.

Co dělá Chance CZ jedním z nejlepších bookmakerů v České republice?

  • Živé přenosy
  • Mobilní aplikace
  • Live sázky
  • Sázky na e-Sporty
Ministerstvo financí České republiky
2 000 Kč Uvítací bonus

Jak vypadá iFortuna ve srovnání s jinými sázkové kanceláře?

  • Živé přenosy
  • Mobilní aplikace
  • Live sázky
  • Sázky bez rizika
Ministerstvo financí České republiky
3 000 Kč Uvítací bonus

Rozdíl mezi asijským a evropským handicapem

Evropský handicap je také poměrně rozšířený, i když ne v takové míře, jako ten asijský. Oba druhy handicapů dávají náskok jednomu z týmů, ovšem u Evropského je stále ve hře remíza. Například v házené dáme náskok domácímu mužstvu 3 góly, ale utkání skončí výsledkem 22:25 pro hosty. V takovém případě je sázka vyhodnocena jako remíza (22 gólů + 3 gólový handicap), což pro nás znamená prohru.

Ptáte se, proč by někdo sázel evropský handicap, když jsou tam stejně tři možné výsledky? Důvodem je pochopitelně mnohem vyšší kurz a tím i potenciální výhra. Na jedné straně tedy máme větší riziko prohry než u asijského handicapu, ale na straně druhé jsou případné výhry o něco větší. Jedna věc je ale jistá, asijský handicap je vhodný jak pro ostřílené sázkaře, tak pro úplné nováčky. Chcete-li tedy začít sázet a říkáte si, že byste rádi vyzkoušeli sázku s handicapem, pak Vám rozhodně doporučujeme sáhnout po tom asijském, neboť představuje menší míru rizika, ale stále poměrně slušné zisky.

Proč sázet asijské handicapy

Asijské handicapy Vás přinutí zamyslet se nad tím, jak moc odlišnou formu oba týmy mají, ale také dokáží proměnit jednostrannou záležitost v napínavou a vzrušující bitvu. Dejme tomu, že sázíme live na basketbalový zápas, kde jeden z týmů vyhrává o 30 bodů. Za normální situace byste se tímto zápasem patrně ani nezabývali, ale pokud jsou vypsány asijské handicapy, může to být ještě hodně napínavá podívaná. Bookmaker totiž klidně může vypsat handicap 32.5 bodů, kde bude solidní kurz, a do konce utkání pak nebude jasno o vítězi. Jak vidíte, asijský handicap nepřináší pouze vylepšený kurz, ale zároveň také umí proměnit nudný zápas ve vzrušující podívanou.

Dvojitý asijský handicap

Kreslená postavička vysvětluje jak funguje dvojitý asijský handicap

Pokud jste pochopili, jak asijský handicap funguje, můžete se směle vrhnout na jeho složitější verzi. Dvojitý asijský handicap může být poněkud matoucí, proto ho nejprve vysvětlíme a poté si znovu ukážeme konkrétní příklad. Jak jsme si ukazovali o pár odstavců výše, klasické asijské handicapy operují s polovičními intervaly (0.5, 1.5, 2.5…). U dvojitého handicapu vstupují do hry dokonce čtvrtiny, což znamená, že můžeme narazit na 0.25, 0.75 atd. Patrně si teď říkáte, jak tohle proboha funguje?! Čtvrtinový handicap rozděluje sázku na dvě části mezi dva nejbližší poloviční intervaly.

Vsadíme-li například 100 Kč na 1.25, je to to samé, jako vsadit 50 Kč na 1.00 a 50 Kč na 1.5. U těchto handicapů se nám může stát, že vyhrajeme polovinu sázky, přičemž u druhé půlky se nám vrátí vklad. Stejně tak můžeme prohrát polovinu sázku a u druhé se vrátí vklad. Můžeme ale samozřejmě také vyhrát nebo prohrát celou sázku. Raději si to ale ukážeme v tabulce, na stejném příkladu jako u klasického asijského handicapu, tedy zápas Real Madrid – Barcelona.

Real Madrid

Dvojitý Asijský Handicap

Barcelona

Pokud Real vyhraje, tak je sázka úspěšná. Při remíze prohráváme polovinu vkladu. Prohra Realu znamená prohru celého tiketu.

-0.25

+0.25

Pokud Barcelona vyhraje, tak je sázka úspěšná. Při remíze vyhrajeme polovinu (polovinu čisté výhry při úspěšné sázce). Prohra Barcelony znamená prohru celého tiketu

Pokud Real zvítězí o 2 a více gólů, tak jsme vyhráli celou výhru. Při výhře o 1 gól vyhráváme polovinu. Remíza a prohra znamenají prohru tiketu

-0.75

+0.75

Pokud Barcelona vyhraje nebo remízuje, tak je tip úspěšný. Prohra o 1 gól znamená vrácení poloviny vkladu. Prohra Barcelony o 2 a více gólů znamená prohraný celý tiket.

V případě výhry Realu o 1 gól prohrajeme polovinu vkladu. Aby byl tiket výherní, musí Real vyhrát o 2 a více gólů. Remíza nebo prohra znamenají prohraný tiket.

-1.25

+1.25

Pokud Barcelona vyhraje nebo remizuje, tak je tiket úspěšný. Při prohře o 1 gól vyhrajeme polovinu. Tip je neúspěšný pouze při prohře o 2 a více gólů

Zde musí Real vyhrát rozdílem alespoň 3 gólů, aby byl tiket výherní. Pokud zvítězí o dva góly, tak vyhrajeme polovinu čisté výhry. Ostatní výsledky znamenají prohru

-1.75

+1.75

Pokud Barcelona vyhraje, remizuje nebo prohraje o 1 gól, tak je tip úspěšný. Při prohře o 2 góly dostaneme zpět polovinu vkladu. Prohra o 3 a více gólů znamená prohru tiketu

Závěrem k asijskému handicapu

Klasický asijský handicap doporučujeme každému sázkaři bez ohledu na jeho zkušenosti, protože v praxi je velmi jednoduchý a užitečný. S dvojitou asijskou vadou musíte nejprve porozumět systému, jako u jiných sázkových strategií, ale jakmile jej zvládnete, bude pro vás používání snadné. Tuzemské sázkové kanceláře většinou nabízí klasický asijský handicap, ale občas můžeme najít i ten dvojitý.