Tenis sázkové kanceláře – Strategie a tipy pro online sázení

Tenis sice není nejoblíbenějším sportem Čechů, nicméně díky skvělým výkonům našich tenistů si postupně razí cestu vzhůru. Se sázením na tenis je to podobné, neboť stále více sázkařů mu přichází na chuť. Aby taky ne, na rozdíl od fotbalu či ledního hokeje tu nehrozí remíza. Skutečná síla tenisu se pak ukrývá v live sázkách, protože je to hra s rychlým spádem a spoustou sázkových příležitostí. Pojďme si nyní o tenis sázení říct něco víc.

Nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na tenis 2023

Sázková kancelář Hlavní body ATP WTA ITF Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Sázení na tenis v České republice

Kurzové sázky na tenis najdeme v nabídce téměř všech sázkových kanceláří, protože pro sázkaře je to jeden z pěti nejatraktivnějších sportů vůbec. Sázkové kanceláře pravidelně vypisují nespočet tenisových utkání, a to jak ze světově proslulých turnajů, tak i z těch nejnižších. Není tedy důvod k obavám, že byste neměli na co vsadit, protože se neustále něco hraje. Níže se s námi můžete podívat na pět nejlepších sázkových kanceláří na českém trhu.

Tipsport

Tipsport

Tenisová nabídka TIPSPORTU je opravdu pestrá, najdeme zde turnaje všech myslitelných kategorií. Samozřejmostí jsou podrobné předzápasové statistiky, ale také analýzy k utkání od ostatních sázkařů, takže se můžete inspirovat. Ke spoustě live zápasům je dokonce dostupný i kvalitní stream, což je při live sázení na tenis velice důležité. Běžně si můžete vsadit na počet gamů v zápase/setu, vítěze setu/bodu/gamu, handicap nebo například zda bude tie-break. U TIPSPORTU také vidíte, na co sází ostatní sázkaři.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Sázková kancelář Fortuna se vyznačuje tím, že ke každému utkání vypisuje hodně sázkových příležitostí, ať už se bavíme o handicapech, počtu vyhraných gamů hráče, vítězi setu či přesném výsledku zápasu. Výjimkou není ani sázka, zda daný hráč dostane „kanára“.

Co se týče pokrytí turnajů, zde si také sázkaři nemají na co stěžovat, protože u Fortuny si vsadíte i na ty zcela neznámé. K mnoha utkáním je navíc dostupný live stream, případně live tracker.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

U této sázkové kanceláře si každý tenisový nadšenec přijde na své. V její nabídce totiž nalezneme ATP, ITF i WTA turnaje z celého světa. Chance běžně nabízí i ty nejmenší turnaje, k nimž často přidává i live stream.

Sázková nabídka k jednotlivým zápasům je poměrně slušná, zahrnuje například handicapy, vítěze setu/gamu/bodu či přesný výsledek. Při live sázení je samozřejmě nabídka mnohem rozmanitější a pestřejší, proto tu spoustu sázkařů sází „živě“.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Určitě nesmíme opomenout sázkovou kancelář SYNOTTIP, která je věhlasná zejména pro svou sázkovou nabídku na fotbal. Tenis však není výjimkou, neboť i tato sázkovka nabízí sázky na turnaje ze série ATP, ITF, WTA, ale i Challengery. SYNOT TIP běžně vypisuje poměrně dost sázkových příležitostí k jednotlivým zápasům, takže rozhodně budete mít na co vsadit. Jedinou nevýhodou by mohla být úplná absence živých přenosů při live sázení.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Sazka sice nabízí kurzové sázky poměrně krátce, přesto však dokázala rozvinout své portfolio natolik, že dnes hravě konkuruje těm nejlepším v oboru. Tenisová nabídka není výjimkou, neboť si zde vsadíme na turnaje všech úrovní.

Ke každému utkání navíc vypisuje mnoho doplňkových sázek, které samozřejmě zahrnují handicapy, over/under, výsledek setu, vítěze gamu, přesný výsledek, ale také první set/zápas. K dispozici máme rovněž předzápasové statistiky a live utkání, ke kterým je tu a tam dostupný i live stream.

Jak sázet na tenis?

K tomu, abyste mohli sázet na tenis, je pochopitelně zapotřebí registrovat se u vámi vybrané sázkové kanceláře. Při jejím výběru určitě dbejte na uživatelské recenze, platnou licenci, a aby poskytovala přesně takové služby, jaké žádáte. Pokud vás například lákají live sázky, pak se zaměřte právě na tuto sekci, a to včetně live streamů. Jakmile budete mít hotovou registraci, stačí už jen vložit na své hráčské konto peníze a začít sázet.

Většina sázkařů u nás sází na turnaje pod záštitou ATP či WTA, nepočítáme-li Grandslamové turnaje. ATP je asociace, která sdružuje mužské profesionální tenisty, a její turnaje patří k těm nejkvalitnějším. WTA je pak obdobná verze ATP, jen s tím rozdílem, že pod ní hrají ženy. V nabídce sázkových kanceláří však najdeme i turnaje mnohem nižších kategorií, ve kterých mnohdy hrají zcela neznámí hráči, kteří ještě ani třeba nemají své místo ve světovém žebříčku. I na takové turnaje a zápasy se sází, zejména pak při live sázkách.

Pravidla sázení na tenis a oblíbené sázky

Na každý sport se sází různé druhy sázek, někde převažují sázky na zápas či výsledek poločasu, kdežto jinde jsou to například handicapy. Pojďme se nyní společně podívat, jaké tenisové sázky jsou mezi sázkaři oblíbené.

Vítěz setu

Typická sázka pro tenis, ve které sázíme na vítěze konkrétního setu. U tohoto typu sázek je potřeba být obzvláště opatrný, protože nikde není psáno, že favorit zápasu nemůže ztratit set. V tenise se často stává, že hráč, který má jasnou papírovou převahu, prohraje první set, a teprve poté začne hrát naplno.

Počet gamů v setu (Over/Under)

Každý set se skládá z jednotlivých gamů. Vítězem setu je hráč, který jako první získá šest gamů (musí však vést alespoň o dva gamy). Maximálně se hraje na 7 vítězných gamů, přičemž za stavu 6:6 dochází k tie-breaku.

Při sázce na Over/Under sázíme na součet gamů obou hráčů. Pokud první set skončí 6:3, pak se odehrálo 9 gamů. Sázky jsou obvykle vypisovány v desetinném čísle, například 9,5. Sázkař tak sází, zda počet gamů tuto hranici překročí, či nikoliv. Skončil-li tedy set 6:3, pak vidíme, že hranice 9,5 dosaženo nebylo.

Handicap

Handicapové sázky se využívají pro vyrovnání hladiny kurzů v případě, že se očekává převaha jednoho z hráčů. Je-li vypsán handicap -2.5 gamů, pak tento hráč musí vyhrát rozdílem alespoň tří gamů, jinak sázku prohrajete. Pokud je na něj vypsán handicap +2,5 gamů, pak nesmí prohrát o víc než o 2 gamy, aby vaše sázka byla vítězná. Mínus před číslem znamená, že se hráči dává nevýhoda, přičemž plus znamená výhodu určitého počtu gamů.

Přesný výsledek

Zde sázíme na přesný výsledek utkání, totiž například 2:0 na sety nebo 1:2 na sety. Je potřeba uhodnout skutečně přesný výsledek, nikoliv jen vítěze utkání.

Live sázení na tenis – Různé sázkové příležitostí

V úvodu jsme již zmínili, že tenisové live sázky jsou u nás velice oblíbené, o čemž svědčí i nabídka sázkových příležitostí k jednotlivým zápasům. Live tenis sázkové kanceláře zkrátka milují. V live sekci obvykle naleznete mnohem více sázkových příležitostí než u předzápasových sázek, takže se určitě vyplatí tento druh sázení vyzkoušet. Tenis je rychlá hra, ve které se pořád něco děje, takže na rozdíl od fotbalu máme neustále na co sázet. A právě toho se snaží využít většina sázkařů.

U live sázení na tenis je důležitý také stream, abyste viděli, v jaké jsou hráči formě. Ke sledování tenisových přenosů si mnohdy vystačíme jen se samotnou sázkovou kanceláří, což je pochopitelně ten nejlepší možný případ. Pokud tedy plánujete sázet live, mějte to na paměti při výběru vhodné sázkové kanceláře. Je však potřeba počítat s tím, že live streamy od sázkových kanceláří jsou trochu zpožděné, aby měl bookmaker čas reagovat na změnu.

Oblíbené události k online sázení na tenis

Většina lidí u nás tenis příliš nesleduje, a to ani, když se hrají nějaké větší Grandslamové turnaje. Výjimkou jsou však mezinárodní turnaje, kdy hraje naše reprezentace. Například takový Davis Cup byl v letech 2012 a 2013 obrovsky sledovaný, zejména pak finálová střetnutí. Byly to právě tyto markantní výhry, které vzbudily zájem širší veřejnosti o tento sport. Nemůžeme samozřejmě opomenout ani ženský turnaj Fed Cup, který naše tenistky dokázaly vyhrát šestkrát během posledních 10 let! Právě tyto úspěchy mají signifikantní podíl na rozvoji tenisu v ČR.

Odhlédneme-li od reprezentace, asi každého napadne Wimbledon a French Open. Tyto zvučné turnaje samozřejmě rezonují i u nás, jen ne v takové míře jako například fotbalové či hokejové soutěže. Zbylé dva Grandslamové turnaje, US Open a Australian Open, jsou také hojně sledované, avšak Wimbledon netrumfnou.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Strategie sázení na tenis: Základní pravidla a tipy

Jestliže to se sázením myslíte vážně, pak zajisté nestačí vybírat podle sympatií k jednomu či druhému hráči. Zachovejte chladnou hlavu a rozhodujte se pomocí racionálního zhodnocení dostupných informací. V neposlední řadě pamatujte na to, že online sázení tenis má být především zábava. Pojďme se nyní podívat na základní pravidla sázení na tenis.

Naučte se číst ve statistikách

Ne vždy je dobré sázet podle toho, jak je daný hráč umístěn ve světovém žebříčku. Například hráč, který je umístěn na 87. místě, kam se za poslední rok posunul z 250. místa, bude mít pravděpodobně velice dobrou formu čili je na vzestupu. Naopak 50. hráč žebříčku, který spadl dolů z 10. pozice, může procházet složitějším obdobím, ať už prostou ztrátou formy nebo vinou zranění.

Stejně tak hráč, který v posledním utkání prohrál 1:6 a 0:6, nemusí být fyzicky úplně fit, aniž by nějaké zprávy o zranění vypluly na povrch. Je potřeba být ve střehu a na takového hráče raději nesázet, abychom nebyli nemile překvapeni.

Nepřeceňujte předzápasové statistiky hráčů

V tenise se běžně stává, že spolu hráči sehrají třeba i dvě utkání za týden. Minulý týden hráč prohrál 0:2 na sety, ale dnes je podle kurzů favorit? Ano, přesně tak to v tenise chodí. Každý zápas je jiný, takže v tom posledním jen nemusel mít svůj den. Spoustu hráčů má navíc své oblíbené povrchu a turnaje, na kterých se jim zkrátka daří lépe. To vše hraje obrovskou roli.

Oblíbený povrch hráče

Rozhodně nepodceňujte povrch, na kterém se dané utkání hraje, protože každý hráč preferuje jiný. Máme tři základní typy povrchů: Antuka – nejpomalejší povrch, Tvrdý povrch (hard) – středně rychlý, Umělá tráva – nejrychlejší povrch.

Není žádným tajemstvím, že Rafael Nadal dává přednost pomalejším povrchům, zejména tedy antuce. Lépe totiž sedí jeho běhavému a fyzicky náročnějšímu stylu hry. Proto někdo může mít otřesnou bilanci na umělé trávě, kde většinu utkání prohraje, ale naopak vynikající na antuce.

FAQ

 1. 💰 Co se stane s mojí sázkou, když hráč předčasně ukončí utkání? V tenisu je vcelku běžné, že tu a tam nějaký hráč „skrečne“ utkání z důvodu zranění. Co to však udělá s vaší sázkou? To záleží na konkrétní sázkové kanceláři. Některé to vyhodnocují jako prohru daného hráče, zatímco jiné vyhodnotí zápas kurzem 1, tedy vrátí vám vklad. U většiny tuzemských sázkových kanceláří platí to druhé, což je v takovém případě patrně nejrozumnější řešení.
 2. 🎾 U jaké sázkové kanceláře se vyplatí sázet na tenis? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ale možná by neuškodilo vytvořit si herní účet u více sázkových kanceláří najednou. Ptáte se proč? Kvůli rozdílným kurzům na jednotlivá utkání. Dejme tomu, že chceme vsadit na Rafaela Nadala – jedna sázková kancelář na něj vypsala kurz 1,65, druhá 1,77 a třetí 1,67. Z logiky věci jasně vyplývá, že se nám vyplatí vsadit u druhé sázkové kanceláře, kde v případě výhry získáme víc.
 3. 🗺️ Existují nějaké strategie sázení na tenis? Ačkoliv se na internetu dá najít spoustu strategií, které se týkají přímo tenisu, žádná pochopitelně nefunguje na 100 %. Každá strategie má fanklub sázkařů, kteří na ni nedají dopustit, ale také spoustu odpůrců, pro které nikdy nefungovala. Výběr vhodné strategie je tedy značně individuální, tudíž vám nemůžeme doporučit jednu konkrétní.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR