Basketbal sázkové kanceláře – Velice oblíbený sport k online sázení

Přestože basketbal v České republice nedoznává takové atraktivity a popularity jako například v zámoří, stále se jedná o jeden z nejoblíbenějších sportů k sázení. V posledních letech jeho oblíbenost stoupla i díky několik českým hráčům, kteří se dostali do nejslavnější světové ligy NBA. Basketbalová utkání táhnou především na sázky typu over/under, ale to není zdaleka vše, co mohou nabídnout. V následujících odstavcích zjistíte, kde a jak nejlépe sázet na tento sport.

Nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na basketbal 2023

Sázková kancelář Hlavní body NBL NBA BBL Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Sázkové kanceláře, u kterých si vsadíte na basketbal

Kurzové sázky na basketbal jsou mezi českými sázkaři poměrně oblíbené, takže je najdeme u všech místních sázkových kanceláří. Příznivci tohoto sportu se mohou těšit na všechny kvalitnější ligy, jakož i nižší soutěže z vybraných zemí. Basketbal sázkové kanceláře pravidelně zařazují i do svých live sekcí, takže si každý přijde na své. Basketbal a sázení jdou zkrátka skvěle dohromady. Zde vám představujeme pět nejlepších sázkových kanceláří, u kterých je momentálně možné v ČR sázet.

Tipsport

Tipsport

Ať už se jedná o kterékoliv sportovní odvětví, můžete se spolehnout, že Tipsport ho bude mít pokryté. Basketbal není výjimkou, přičemž na výběr zde budete mít ze soutěží z celého světa. Byť k předzápasovým sázkám vypisuje méně příležitostí než například u fotbalu či hokeje, na nejoblíbenější sázky (např. over/under, vítěze čtvrtiny/poločasu) si bez problémů vsadíte. Naopak při live sázkách budete mít na výběr z velkého počtu příležitostí a často si užijete i kvalitní live streamy.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Fortuna je stálice mezi tuzemskými sázkovými kancelářemi, která je populární zejména díky rozsáhlému portfoliu nabízených sportů a sázkových příležitostí. Najdeme u ní basketbalové ligy z Evropy, Asie, Austrálie a pochopitelně i z Ameriky.

K předzápasovým sázkám jsou takřka vždy dostupné statistiky a porovnání obou týmů, což sázkařům usnadňuje rozhodování. Není žádným překvapením, že tahle sázková kancelář má i kvalitní live sekci s pořádným množstvím nabízených zápasů. U některých utkání je dostupný live stream či live tracker.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

Chance je jedna z nejoblíbenějších českých sázkových kanceláří, která se může pyšnit obsáhlou nabídkou sportů, mezi něž se pochopitelně řadí i basketbal. Ten najdeme ve sportovní nabídce v sekci „oblíbené sporty“, neboť na něj sází valná část sázkařů. I kvůli tomu se Chance rozhodla zařadit do své nabídky nejen známé ligy, ale i ty méně exponované. Nechybí pochopitelně předzápasové statistiky ani propracovaná live sekce, ve které téměř vždy najdeme nějaký ten basketbalový zápas.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Ačkoliv se SynotTip zaměřuje zejména na fotbalové sázky, jeho basketbalová nabídka vám jistě vezme dech. Kromě toho, že do ní zapracoval ligové soutěže snad ze všech koutů světa, připravuje k vybraným utkáním ohromný počet sázkových příležitostí, což nebývá úplně zvykem.

Najdeme zde například over/under, vítěze poločasu/čtvrtiny nebo podrobně rozepsané sázky k jednotlivým čtvrtinám a poločasům. Stejně tak nechybí ani handicapové sázky a sázka na sudý/lichý výsledek. SynotTip sice nabízí live sekci s basketbalovými zápasy, nicméně live streamy u něj nenajdeme.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Společnost Sazka je v povědomí většiny lidí známá pro své loterijní hry a stírací losy, nicméně od roku 2017, kdy vešel v platnost nový loterijní zákon, se její sportovní kancelář výrazně změnila k lepšímu. Díky tomu si dnes u ní můžeme užít pořádnou porci basketbalových utkání, ke kterým běžně vypisuje slušný počet doplňkových sázek. V live sekci však najdeme o něco méně basketbalových utkání než u jiných kanceláří, fanoušci tohoto sportu si tu přijdou na své zejména u předzápasových sázek.

Jak sázet na basketbal? – Oblíbené druhy sázek

Sázení na basketbal v České republice není nic složitého, avšak nejprve je potřeba provést registraci u vybrané sázkové kanceláře. Jakmile projdete registračním procesem, stačí vložit na herní konto peníze a vybrat si z nabídky libovolný basketbalový zápas. U většiny sázkových kanceláří na vás bude čekat slušné množství sázkových příležitostí, z nichž si zajisté vybere každý. Na co si ale vsadit? Pojďme se podívat na oblíbené basketbalové sázky

Over/Under

Jedná z nejoblíbenějších sázek u basketbalových utkání, a to zejména při sázení v průběhu utkání (live). Zde obvykle sázíme na počet bodu a to, zda bude vyšší nebo nižší než bookmakerem vypsaná hranice. Sázková kancelář například vypíše počet bodů 175,5 (udává se v desetinném čísle, aby nebyla možnost remízy) a sázkaři tipují, zda celkový součet bodů obou týmů tuto hranici přesáhne, či nikoliv.

Kromě sázky na celkový počet bodů v utkání se sázka „nad/pod“ používá i pro počet bodů v jednotlivých čtvrtinách a poločasech. U tohoto druhu sázek je však potřeba dávat pozor, zda se do daného součtu počítá i prodloužení, nebo ne.

Bodový handicap

Sázka na handicap je výhodná v momentě, kdy očekáváme výraznější převahu jednoho z týmů. V podstatě jde o to, že jednomu z nich dáme fiktivní výhodu (nebo naopak nevýhodu), čímž rozhýbeme kurzy. Pokud například domácímu týmu přidělíme výhodu +11,5 bodů, pak v případě prohry tohoto týmu o 1 až 11 bodů, bude naše sázka stále vítězná. Pokud bychom mu však dali nevýhodu -11,5 bodů, tak musí zvítězit alespoň o 12 bodů – nevýhodu přidělujeme favoritům utkání, abychom zvýšili kurz

Počet bodů hráče

Sázka na počet bodů, které konkrétní hráč nasbírá během utkání. S touto sázkou je potřeba zacházet opatrně, protože mnoho sázkařů má tendenci sázet na zápasy a jména, která vůbec neznají. V takovém případě se však jedná o čirý hazard a je potřeba počítat s tím, že danou sázku nevyhrajete. Sázejte vždy jen na zápasy a hráče, které dobře znáte.

Výsledek čtvrtiny

U této sázky je jedno, kdo v utkání vede, protože jediné, na čem záleží, je, aby vámi vybraný tým vyhrál konkrétní čtvrtinu. Není totiž nikterak neobvyklé, že i týmy, které jsou outsidery v zápase, vyhrají alespoň jednu ze čtvrtin. Mnohdy vítězný tým zvolní tempo, když si vytvoří slušný náskok, což může být dobrá šance pro tuto sázku.

Live sázky na basketbal a live přenosy

Live sázení basketbalová utkání ještě více dramatizuje a dělá z nich adrenalinový zážitek. Je tomu tak i kvůli již zmíněným sázkám over/under, kdy mnoho sázkařů sleduje první čtvrtinu a teprve podle ní se rozhodne, jak bude dále sázet. Živé online sázení na basketbal je opravdu vzrušujícím zážitkem, a to zejména v momentě, kdy máme k dispozici live stream, který umožňuje sledovat průběh hry a pružně reagovat na konkrétní dění na hřišti.

Díky oblíbenosti basketbalu v sázkařské komunitě najdeme live sázky na tento sport v podstatě u každé sázkové kanceláře. Je pak tedy čistě na vás, pro kterou se rozhodnete a která vám bude vyhovovat nejvíce. K některým zápasům nalezneme místo streamů live trackery, což jsou v podstatě animace z utkání, kde je zobrazeno aktuální dění. Například který tým je nyní v útoku apod. Sázet navíc můžete de facto odkudkoliv, jelikož aplikace sázení na basketbal je dostupná téměř u každé sázkové kanceláře.

Oblíbené basketbalové události v ČR

Mezi českými fanoušky tohoto sportu je pochopitelně velice oblíbená naše Národní basketbalová liga (NBL), kterou dokáže trumfnout pouze americká NBA. Ta je ostatně nejsledovanější ligou nejen u nás, ale i jinde ve světě. Menší počet fanoušků pak sleduje i španělskou, německou či italskou ligu, které patří v Evropě k těm nejkvalitnějším. Na rozdíl od takového fotbalu či hokeje, je velice oblíbená i tuzemská nejvyšší soutěž žen.

Není se čemu divit, Češi mají v ženském basketbalu kvalitní zastoupení, což dokládají i výsledky z větších mezinárodních turnajů. Byť na medaili z Mistrovství světa dosáhly naše reprezentantky naposledy v roce 2010, daří se jim v celosvětovém měřítku lépe než mužské reprezentaci. Přesto nelze opomenout oblíbenost mezinárodních basketbalových turnajů či Olympijských her, a to nejen u sázkařů a fanoušků tohoto sportu, ale i mezi laickou veřejností – obzvlášť, hrají-li na turnaji Češi.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Rady a tipy k sázení na tento sport

Žádná zaručená strategie sázení na basketbal sice neexistuje, nicméně existují způsoby, kterými sázkař může zvýšit své šance na výhru. Pomineme nyní základy (které na našich stránkách rovněž najdete) jako je správa finančních prostředků (bankrollu) a sázení pouze na události, které známe a kterým rozumíme. Ty jsou totiž stejné pro všechny sporty, avšak nás zajímá basketbal. Na co si tedy dát pozor?

Rozvrh a zeměpisná poloha týmů

Možná se ptáte, co to má společného se sázením na basketbal. Pravdou je, že toto platí zejména pro zámořskou NBA, kde je rozvrh týmů hodně nabitý a kde hráči mnohdy cestují opravdu dlouhé vzdálenosti. To se pochopitelně může negativně odrazit v jejich herním projevu, takže je dobré sledovat, zda poslední dobou nehráli více náročných utkání v řadě, případně necestovali přes celé Spojené státy.

Hosté v roli favorita, i když naposledy prohráli

Pokud narazíme na sázkovou příležitost, kde jsou favorizovaní hosté, přestože v posledním venkovním utkání dostali pořádný klepec (alespoň o 15 a více bodů), tak ze statistik vyplývá, že takové týmy vyhrají 60 % následujících venkovních utkání. Takové manšafty bývají obvykle silné herně i psychicky a budou si chtít napravit reputaci.

Sledujte předzápasové informace

Tím nemyslíme pouze statistiky a srovnání týmů, ale především informace o změnách v sestavě, ať už kvůli zranění či jiným důvodům. Považme například fakt, že ze sestavy náhle vypadne nejlepší střelec a tahoun týmu, což může negativně ovlivnit výkon celku. I kdyby to neznamenalo přímo prohru, existuje reálná šance, že počet nastřílených bodů bude nižší, což se odrazí například při sázkách over/under.

FAQ

 1. 🔢 Proč jsou sázky na over/under (i jiné) psány desetinným číslem? Je to z toho důvodu, aby v případě takové sázky nemohlo dojít k remíze. Například při vypsání počtu bodů 175 bychom mohli vsadit nad, pod, ale také by utkání mohlo skončit přesně touto bodovou hranicí. Tomu se sázkové kanceláře snaží vyhnout, ačkoliv to není pravidlem. Stále můžeme narazit i na kanceláře, které budou vypisovat celá čísla, kde v případě remízy obvykle vrací vklad, respektive vyhodnocují sázku kurzem 1.
 2. 🏀 Je sázení na českou ligu a NBA v něčem odlišné? Co se týče vypisovaných sázek, tam příliš velké rozdíly nenajdeme. Nicméně je pravda, že třeba sázka na celkový počet bodů v utkání bude odlišná, protože utkání NBA obvykle končí větším bodovým skórem než zápasy z naší ligy. To je pochopitelně potřeba brát v úvahu. Ono obecně záleží, jak na tom konkrétní týmy jsou s útočnou a obranou silou, takže sázet u každého zápasu na stejnou bodovou hodnotu je nesmysl.
 3. 💸 Můžu na basketbal sázet u více sázkových kanceláří najednou? To samozřejmě můžete a my bychom vám to i doporučovali. Každá sázková kancelář má svá specifika a nabízí něco jiného, takže není důvod, proč zůstávat výhradně jen u jedné. Navíc kurzy se u jednotlivých kanceláří mohou výrazně lišit, z čehož může sázkař potenciálně profitovat. Jednoduše si vsadí u sázkovky, která má kurz na jeho favorita vyšší. Za zmínku stojí i různé bonusové akce, které se vyplatí využívat.
 4. 📺 Je lepší sázet předzápasové nebo live sázky na basketbal?I když neexistují žádná pravidla sázení na basketbal a každý sázkař má v oblibě něco jiného, obecně vzato jsou live sázky lepší a vyhledávanější. U předzápasových sázek se vyplatí sázet na vítěze zápasu, ale na počet bodů v utkání nebo na vítěze konkrétní čtvrtiny je výhodnější vsadit live. Přece jen vidíte herní projev obou týmů i to, v jakém jsou zrovna v daný den rozpoložení, což výrazně ovlivní počet bodů.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR