Co je dvojitá šance a jak ji sázet

Sázkové kanceláře usilují o spokojeného klienta, který se k nim bude pravidelně a rád vracet. Proto svým zákazníkům nabízí různé druhy sportů, soutěží, ale také samotných druhů sázek. A právě dvojitá šance je typem sázky, která si v posledních letech získala velikou oblibu mezi fotbalovými fanoušky a postupně se uchytila i v ostatních sportech. Pod názvem dvojitá šance se však mohou ukrývat dva různé typy sázek, takže jaký je mezi nimi rozdíl?

Nejlepší Sázkové Kanceláře v ČR

SÁZKOVÁ KANCELÁŘ HLAVNÍ BODY REGULACE LIVE SÁZKY APLIKACE CASH OUT NABÍDKA DALŠÍ INFORMACE
Tipsport CZ
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do50 000 Kč Začít sázet
Tipsport Recenze
SynotTip CZ
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do10 000 Kč Začít sázet
Synottip Recenze
Betano CZ
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
Chance CZ
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do2 000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
iFortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Co je dvojitá šance neboli dvojtip?

Sázky dvojitá šance

Už jste někdy měli předzápasové tušení, že utkání určitě neskončí remízou? Nebo jste si naopak byli jistí tím, že váš favorit neprohraje a zápas skončí nanejvýš remízou? Přesně pro tyhle případy byla vytvořena dvojitá šance, díky níž si v podstatě vsadíte na dva možné výsledky utkání najednou. Občas se vyskytuje pod názvem „dvojtip“ a anglickým ekvivalentem je pak sázka „double chance“.

Tato sázka funguje pouze u sportů, kde jsou možné 3 výsledky utkání – výhra domácích, remíza, výhra hostů. Sázkař de facto sází na dva možné výsledky najednou, čímž se zvyšuje šance úspěšného tipu. Společně s tím se však pochopitelně snižuje výsledný kurz. Pojďme se nyní podívat na to, jakým způsobem lze tyto sázky kombinovat. V závorce uvádíme běžně používané označení českých sázkových kanceláří:

Výhra domácích nebo remíza

V tomto případě sázku vyhrajete, pokud zvítězí domácí mužstvo, nebo pokud bude remíza.

Výhra hostujících nebo remíza

Sázka je považována za výherní v případě výhry hostujícího týmu, či remízy.

Výhra domácích nebo hostujících

V tomto případě sázíte na to, že utkání neskončí remízou. Pokud tedy jeden z týmů zvítězí, vaše sázka bude vyhodnocena jako vítězná.

Jaké jsou výhody a nevýhody dvojtipu

Tato sázka se stala populární díky tomu, že díky ní rapidně roste šance na výhru. Je velice oblíbená u fotbalových utkání, která často končí remízou, i když hraje favorit s outsiderem. A právě dvojtip je skvělým řešením, jak tuto nepříjemnost eliminovat. Do jisté míry by se dalo říct, že je tato sázka méně riziková než spousta live sázek.

Jistě ale tušíte, že to má své ale. Sázka je skutečně méně riziková, nicméně výsledný kurz nebude nijak veliký. Pokud bude sázet na neprohru favorita, tak počítejte s kurzem od cca 1,12 do 1,25. Hodnota sázky tedy bude nižší než u klasické sázky na výhru, zároveň s tím se však rapidně sníží i riziko prohry.

Co dělá Chance CZ jedním z nejlepších bookmakerů v České republice?

 • Živé přenosy
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Sázky na e-Sporty
Ministerstvo financí České republiky
2 000 Kč Uvítací bonus

Jak vypadá iFortuna ve srovnání s jinými sázkové kanceláře?

 • Živé přenosy
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Sázky bez rizika
Ministerstvo financí České republiky
3 000 Kč Uvítací bonus

Příklad sázky dvojtip

Řekněme, že máme fotbalové derby mezi pražskými „S“, tedy utkání Sparta vs. Slavie. Sparta je domácím mužstvem a Slavie jsou hosté.

10 či 1X – pokud vsadíme na neprohru domácích, tak k úspěšnému tipu potřebujeme, aby Sparta zvítězila nebo aby utkání skončilo remízou.

02 či X2 – zde sázíme na neprohru hostujících, tedy Slavie. Opět je k úspěšnému tipu zapotřebí buď výhra hostujícího celku, nebo remíza.

12 – sázíme na to, že nebude remíza, což znamená, že budeme brát výhru tehdy, když buď Sparta, nebo Slavie zvítězí. V případě remízy bychom přišli o peníze.

Co je dvojitá šance neboli tzv. sázka na „poločas nebo zápas“

Druhým typem sázky, kterému se u nás říká dvojitá šance nebo někdy také druhá šance, je sázka na výsledek 1. poločasu a celého utkání. U některých sázkových kanceláří také bývá označována jako poločas nebo zápas či výsledek 1. poločasu nebo zápasu. I tento druh sázky se nejčastěji využívá u fotbalu a dává sázkaři větší šance na výhru.

Na rozdíl od ostatních typů sázek si tato sázka opět vybírá mezi výhrou domácích, remízou a výhrou, ale sázíte pouze na jeden z těchto tří možných výsledků. V čem tedy spočívá „dvojitá šance“, ptáte se? Vaše sázka bude považována za vítěznou tehdy, nastane-li vámi vybraný výsledek na konci prvního poločasu nebo na konci celého utkání. Vsadíte-li tedy na výhru domácích, kteří nakonec zápas prohrají třeba v poměru 1:2, tak stále může být vaše sázka úspěšná. Stane se tak v případě, že na konci poločasu vedli 1:0. A právě v tom spočívá dvojitá šance – váš tip totiž může vyjít buď ihned po prvním poločase, nebo na konci utkání.

Máme tedy celkem tři možnosti, na co vsadit:

Dvojitá šance 1-1 (sázíme na výhru domácího mužstva buď po prvním poločase, nebo na konci utkání)

Dvojitá šance 0-0 (sázíme na to, že utkání či první poločas skončí nerozhodným stavem)

Dvojitá šance 2-2 (sázíme na vítězství hostů, a to buď na konci prvního poločasu, nebo celého utkání)

Pamatujte, že u tohoto druhu sázky stačí, aby náš tip vyšel buď na konci prvního poločasu, nebo na konci utkání (není nutné, aby vyšlo obojí – proto je to dvojitá šance).

Příklady sázky na poločas nebo zápas

Sázka na domácí tým 1-1 (Chelsea)

První poločas skončil nerozhodně, ale zápas nakonec vyhrála Chelsea 2:1 = sázka vyhrává.

První poločas vyhrála Chelsea 1:0, ale utkání nakonec vyhrál Liverpool 3:1 = sázka vyhrává (neboť Chelsea vyhrála alespoň první poločas).

Poločas skončil 1:1 a stejně tak i celé utkání = prohraná sázka.

Sázka na remízu 0-0

Poločas skončil bez branek, ale Liverpool nakonec zvítězil 2:0 = sázka vyhrává (vsadili jsme na remízu, která skutečně na konci prvního poločasu byla).

První poločas vyhrála Chelsea 1:0, ale zápas skončil 1:1 = sázku vyhrává.

Sázka na výhru hostů 2-2 (Liverpool)

Liverpool prohrál první poločas 1:2, ale utkání nakonec skončil v jeho prospěch 3:2 = sázka vyhrává.

Liverpool vyhrál první poločas 2:0, ale utkání skončilo remízou 2:2 = sázka vyhrává (neboť jsme trefili alespoň první půli).

Závěrem

Jak jste mohli vidět výše, oba druhy dvojité šance zvyšují šanci na výhru, avšak u obou se pochopitelně snižuje výsledný kurz. Sázka na poločas nebo zápas je spíše takovou specialitkou tuzemských sázkových kanceláří, které ji pojmenovaly dvojitá šance. Oba druhy sázek jsou velice oblíbené u fotbalových sázkařů, takže nyní, když už víte, co znamenají, je můžete sami vyzkoušet.

FAQ