Koňské dostihy sázkové kanceláře – Průvodce a strategie sázení na sport

Kdo by neznal klasické koňské dostihy, tedy sport, který je v podstatě ikonou sportovního sázení? Pravdou je, že v České republice nemá tolik fanoušků jako například na britských ostrovech, nicméně i u nás ho pravidelně sledují desetitisíce lidí. Vždyť se zde také pravidelně pořádají prestižní závody. Která sázková kancelář má ale největší výběr dostihových sázek a jak vůbec na tento sport sázet? To vše a ještě mnohem víc si řekneme v tomto článku.

Nejlepší sázková kancelář pro sázení na koňské dostihy 2023

Sázková kancelář Hlavní body Epsom Derby Melbourne Cup DWC Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Sázení na koňské dostihy v České republice

Jak už jsme zmínili v úvodním odstavci, tento sport má mezi českými fanoušky rozhodně své místo, což je dostatečnou zárukou pro to, aby ho sázkové kanceláře pravidelně zařazovaly do své sportovní nabídky. Proto se nemusíte bát, že byste neměli na co sázet. Spíše je potřeba rozhodnout se, u které sázkové kanceláře si zřídíte svůj účet, protože samotné koňské dostihy sázení přitahují. My vám zde ukážeme ty nejlepší v ČR, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

Tipsport

Tipsport

Tato sázková kancelář je dlouhodobě číslem jedna na tuzemské scéně, tudíž je zcela logické, že ve své nabídce bude mít i dostatek dostihových sázek. K jednotlivým závodům běžně vypisuje sázky na vítěze, ale i další umístění, například do třetího místa. U prestižnějších závodů se pak můžete těšit na větší počet vedlejších sázek a třeba i live stream. Obrovským lákadlem jsou také vychytané bonusové nabídky, které má Tipsport opravdu zmáknuté. Nabízí je přitom s železnou pravidelností všem svým klientům.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Fortuna je stálicí na českém trhu, která se na špičce pohybuje už řadu let. V její nabídce najdeme dostihové sázky nejen z České republiky, ale také z dalších zemí, především pak z Anglie. Sázkaři u Fortuny rádi sází na umístění daného jezdce v závodu, ale k větším událostem vypisuje i další sázky. Ačkoliv v její nabídce nenajdeme bonusy přímo na dostihy, nabízí celou řadu jiných bonusových nabídek, například 100% navýšení ke vkladu.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

I u této sázkové kanceláře najdeme dostihové sázky, a to ze všech možných koutů světa. Kritériem pro zařazení dostihových závodů do sportovní nabídky je především popularita daného závodu u sázkařů. Chance běžně pokrývá velké závody a nabízí k nim velice slušné vedlejší sázky, které se obvykle týkají umístění konkrétního koně v závodě. Jelikož patří pod stejný holding jako Tipsport, nabízí i velice podobné bonusy a taktéž jich je hodně. Na vybrané dostihové události lze sázet i live.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Sázková kancelář Synot Tip je na tom podobně jako Sazka, taktéž nemá dostihy mezi stálými sporty, takže je nutné sledovat její sportovní nabídku. Synot však může nabídnout i skvělé a pravidelné bonusy, a to nejen pro nové hráče, ale také pro ty stávající.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Koňské dostihy jsou u této sázkové kanceláře spíše marginální záležitostí, protože ve stále nabídce je nemá. Když se však běží nějaký prestižnější závod, tak ho obvykle zařazuje do své nabídky, takže je potřeba ji sledovat.

Jak sázet na koňské dostihy

Dobrou zprávou je, že kurzové sázky na koňské dostihy jsou prakticky totožné se sázkami na kterýkoliv jiný sport, snad jen sázkové příležitosti se trochu liší. K tomu, abyste mohli sázet, si nejprve musíte vybrat vhodnou sázkovou kancelář. Kterou? To záleží jen na vás, ale doporučujeme jednu z výše uvedených, protože ty jsou prověřené a kvalitní. Registraci lze provést z domova přes počítač, případně můžete dojít na pobočku, kde se prokážete platným občanským průkazem pro ověření vaší totožnosti.

Po založení účtu následuje příjemnější část, a sice výběr sázkové příležitosti. Většina tuzemských sázkových kanceláří má seznam sportů na levé straně obrazovky. Tam si vyberete ten, na který chcete sázet (v našem případě dostihy) a rozkliknete ho. Následně se vám zobrazí všechny dostupné závody a soutěže, na které si můžete v dohledné době vsadit.

Druhy sázek na tento sport

Každý sport má v něčem specifické sázky, u jednoho se sází převážně na vítěze setu, u jiného na počet gólů atd. Podobné je to i s koňskými dostihy, které mají rovněž v lecčem specifické sázky. My se nyní na ně společně podíváme a ukážeme si, které jsou pro sázkaře nejzajímavější.

Sázka Trifecta

Tato sázka už je poměrně komplexní a zahrnuje především výbornou znalost dostihů a jednotlivých účastníků závodu. Sází se při ní totiž na přesné pořadí tří nejrychlejších koní, což může být poměrně vabank. Na druhou stranu, pokud skutečně trefíte správný výsledek, pak na vás obvykle čeká výhra minimálně ve stonásobku dané sázky, ale mnohdy ještě několikanásobně vyšší.

Sázka na umístění

Technicky vzato bychom do této sázky mohli zahrnout i tu předchozí, protože zde sázíme na celkové umístění v závodu. Nemusí se přitom jednat jen o vítěze, ale i o další pozice. Trefit přesné umístění je pochopitelně poněkud náročnější, proto spousta sázkových kanceláří vypisuje sázky v určitém rozmezí, například že se daný kůň umístí na prvním až třetím místě. Taková sázka je sice méně riziková, ale i případná výhra bude mnohem nižší.

Sázka na vítěze závodu

Rozhodně jedna z nejpopulárnějších sázek, kde vsadíte se, že neexistuje žádná rovnost, sázíme na koně, který podle nás vyhraje závod či celý turnaj. Tento druh sázkové příležitosti najdeme prakticky u všech dostihových sázek.

Live sázení na koňské dostihy a živé přenosy

Live sázky na koňské dostihy jsou nedílnou součástí tohoto sportu, protože co je víc vzrušující, než sázet na konkrétní závod a zároveň ho sledovat v reálném čase? Tomu už se vyrovná snad jen osobní přítomnost na tribuně, která však není vždy možná. Živé sázky jsou zkrátka oblíbené u sázkařů po celém světě, zejména je-li k dispozici i přímý přenos, který celý zážitek umocňuje.

Pravdou je, že počet sázkových příležitostí není u dostihů tak velký jako u jiných sportů. Ani u předzápasových sázek, ani u těch live. Pokud jste však fanouškem tohoto sportu, určitě si z dostupných sázek vyberete tu, která se vám bude zamlouvat.

Na jaké závody Češi nejvíce sází?

Jak už to tak bývá, některé závody a soutěže jsou oblíbenější než jiné a dostihy v tomto ohledu nejsou žádnou výjimkou. Víte ale, které události jsou nejoblíbenější u českých sázkařů a fanoušků tohoto sportu?

Nejdřív se podívejme na tuzemské závody, protože ty máme nejblíž a také o nich nejčastěji slýcháme. Zcela jistě nemůžeme nezmínit Velkou Pardubickou, což je jeden z nejobtížnějších závodů v celé Evropě. Na tuto událost se každý rok těší miliony fanoušků z celého světa, jezdí se vždy druhou říjnovou neděli. V ČR však máme i spoustu dalších závodů, například ty v Lysé nad Labem, Karlových Varech apod.

Při pohledu na prestižní závody, které se konají za hranicemi ČR, bychom měli zmínit anglické Epsom Derby, což je populární závody, který se běhá první sobotu v červnu. Oblíbený je také Melbourne Cup, z jehož názvu vyplývá, že se koná v Austrálii. I na americké půdě se však objevuje celá řada prestižních závodů, například Breeders‘ Cup, který se koná pokaždé na jiném místě. V posledních letech se dostal do popředí i závod v Dubaji, totiž Dubai World Cup.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Tipy na online sázení na koňské dostihy

Každý sázkař je jiný a má jiné potřeby, takže zde nelze aplikovat nějaká obecně platná pravidla sázení koňské dostihy, přesto však existuje celá řada věcí, díky kterým můžete zvýšit své šance na výhru. Nebudeme se ale zabývat základními věcmi, jako je money management, protože to by měl být základ u každého sportu, a nebudeme vám předkládat žádné strategie sázení na koňské dostihy, neboť každý sázkař si musí najít tu, která mu bude nejvíce vyhovovat.

Sledujte závody a poznávejte jezdce

Věnovat se sportu, na kterých chcete sázet, je zcela zásadní věc. Nemusíte být ale sami žokejem, bohatě stačí, když budete pravidelně sledovat závody a výsledky z nejrůznějších závodů, především pak těch, kterých se účastní jezdci, na které plánujete sázet.

Zde najdete nejlepší tipy pro sázení na koňské dostihy

Vybírejte si rozmanité sázkové příležitosti

Věříte, že znáte startovní pole opravdu na výbornou? Pak neváhejte a zkuste využít rozmanitějších druhů sázek než jen obyčejné sázky na vítěze. Můžete si například trochu pohrát se sázkami na umístění, případně nějakými speciálními sázkami.

Vybírejte si zajímavé kurzy

Určitě se nespokojte s každým kurzem, který vám sázková kancelář předloží. Někdy je zkrátka lepší počkat na další závod, než se zbytečně strachovat o sázku za mizerný kurz. Dalším řešením je také otevřít si účet u více sázkových kanceláří a vybírat si vždy ten nejlepší možný kurz.

Využívejte bonusových nabídek sázkových kanceláří

Většina sázkových kanceláří vám sice nenabídne žádný speciální bonus na koňské dostihy, ale přesto můžete využít i jiné druhy bonusů. Například takové procentuální navýšení ke vkladu nebo sázku zdarma.

FAQ

 1. 🐴 Jaká sázka na koňské dostihy je nejlepší? Těžko generalizovat, protože každý sázkař preferuje jiný druh sázky, ale pokud začínáte, tak se určitě zaměřte na nějaké jednodušší sázky, například tu na vítěze. Další vhodnou sázkou je také sázka na umístění do určité pozice, například že kůň skončí na prvním až druhém místě. Tímto způsobem pokryjete více možností, čímž snížíte riziko prohry. Musíte však mít na paměti, že zároveň s tím se sníží i kurz.
 2. 📱 Mohu na koňské dostihy sázet z mobilního telefonu? Ano, pokud vámi vybraná sázková kancelář nabízí mobilní aplikaci, tak ano. V dnešní době už ji ale nabízí téměř všechny. Na internetu lze sehnat i různé aplikace sázení na koňské dostihy, kde najdete užitečné tipy a zákulisní informace. Je však třeba brát tyto údaje s rezervou a pouze od důvěryhodných zdrojů.
 3. 🏇 Jaké existují druhy koňských závodů? Koňské dostihy se běžně rozdělují na dva základní typy, a sice rovinové závody a překážkové. Na rovinových závodech jde především o rychlost daného koně, jelikož se běží po rovné travnaté ploše. Překážkové dostihy už jsou složitější, protože koně v průběhu cvalu musí přeskakovat nejrůznější překážky.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR