Value betting – Naučte se vyhledávat hodnotné sázky

Úspěšní sázkaři se neobejdou bez value bettingu, tedy hodnotných sázek. Jde o vyhledávání takových kurzů, jejichž hodnota je ze strany bookmakera nadhodnocená a měla by být reálně nižší. Jednoduše řečeno, sázkař si vybírá sázky, u nichž je větší pravděpodobnost na výhru, než naznačuje bookmaker vypsaným kurzem. Tímto způsobem získá sázející lehkou výhodu nad sázkovou kanceláří, avšak jistě tušíte, že určit hodnotnou sázku nebude tak jednoduché. Pojďme si tento způsob sázení společně rozebrat.

Nejlepší Sázkové Kanceláře v ČR

SÁZKOVÁ KANCELÁŘ HLAVNÍ BODY REGULACE LIVE SÁZKY APLIKACE CASH OUT NABÍDKA DALŠÍ INFORMACE
Tipsport CZ
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do50 000 Kč Začít sázet
Tipsport Recenze
SynotTip CZ
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do10 000 Kč Začít sázet
Synottip Recenze
Betano CZ
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
Chance CZ
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do2 000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
iFortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Příklad value bettingu

Co je value bet, jsme si už řekli v úvodu, proto se nyní podíváme na konkrétní příklad, který by sice v reálném světě sázkových kanceláří nenastal, nicméně pro pochopení principu je více než dostačující.

Dejme tomu, že si chceme vsadit na hod mincí. Budeme předpokládat, že je mince vyvážená, tudíž naše šance jsou 50 na 50. 50% šance se vyjadřuje kurzem 2,00 (100 : 50 = 2). Máme sázkovou kancelář, která nabízí kurz 2,1 na to, že padne orel. Jak tedy spočítat hodnotnou sázku?

Value betting Sázky

Vzoreček

(50 % x 2,1) – 100 % = 5 %

50 % - námi spočítaná pravděpodobnost výhry

2,1 – kurz vypsaný sázkovou kanceláří

100 % - musíme pokaždé odečíst 100 %, abychom získali přesné procento pravděpodobnosti

Jak můžete sami vidět, tato sázka je hodnotná a nám se na ni rozhodně vyplatí vsadit, protože z dlouhodobého hlediska bychom vydělali. Není asi třeba dodávat, že pro správný value betting je rozhodujícím faktorem určení pravděpodobnosti výhry.

Jak hodnotit sázku aneb v čem spočívá value betting

Každý, kdo to se sázením myslí vážně a chtěl by v dlouhodobějším horizontu zůstat v plusu, by se měl orientovat v daném sportu, na který chce sázet. Pro value betting je to totiž nezbytný předpoklad, bez kterého není možné správně určit hodnotu sázky. Dopředu říkáme, že určování hodnotných sázek není jednoduchou záležitostí, kterou se naučíte přes noc. Vášnivý sázkař se tím však nedá odradit a pokusí se do této problematiky proniknout.

Spočítejte si vlastní kurzy

Co tím myslíme? V době internetu máme k dispozici veškeré potřebné informace o zápasu, pomocí nichž se můžeme pokusit určit předpokládaný kurz na danou sázkovou příležitost. Nejedná se přitom jen o historii posledních 10 utkání, ale také klubové informace týkající se zranění, změn v sestavách týmů, výhry a prohry na domácím/venkovním hřišti atd. Zkrátka všechny informace, které by mohly jakýmkoliv způsobem ovlivnit zápas. Tímto způsobem vypočítáte předpokládaný kurz na danou sázkovou příležitost a porovnáte ji s kurzem sázkové kanceláře.

Pokud je kurz sázkové kanceláře vyšší než váš, jedná se o hodnotnou sázku, na kterou se, v případě správného výpočtu, vyplatí vsadit.

Zaměření sázkaře

Vyberte si jeden sport, kterému rozumíte, a soustřeďte se na něj. Zaměření sázkaře je důležité, protože nikdo nemůže být expert na všechno, nehledě na to, že i jeden sport vás dokáže zahltit hromadou informací, které budete muset zpracovat. Pokud vás zajímá fotbal a sledujete ho na každodenní bázi, pak neváhejte a jděte do něj.

Vybírejte rozumem, ne srdcem

Cílem value bettingu je správně zhodnotit pravděpodobnost výhry konkrétní události. Při rozhodování, na koho vsadit, se proto nenechte unést vlastní náklonností k jednomu či druhému týmu. Pokud s tím máte problémy, raději na daný zápas vůbec nesázejte, protože vaše tipy by měly vycházet z reálných výpočtů, a ne z pouhého přesvědčení či víry.

Dále je důležité si uvědomit, že ani favorité nejsou neomylní a klidně prohrají s týmem z konce tabulky. Někdy například stačí zranění jednoho z klíčových hráčů, případně jiné problémy. To vše je potřeba vzít v úvahu při vašich výpočtech. Na druhou stranu spoustu sázkařů se bojí sázet na outsidery, i když jim jejich výpočty naznačily, že by se jednalo o hodnotnou sázku. Trénujte hodnocení sázek nanečisto (bez sázení reálných peněz) a sledujte, jak si vedete, abyste časem získali důvěru ve své výpočty.

Výhoda sázkové kanceláře

Žádná sázková kancelář vám pochopitelně nenabídne šanci pro value betting jen tak.Její snahou je naopak podhodnocovat kurzy, aby nikdy nepřišla zkrátka. Navíc si každá sázková kancelář bere z jednotlivých sázek provizi, aby byla vždy v plusu. Nejlépe je to vidět na příkladu oné mince. Máme pouze dva možné výsledky hodu mincí – hlava a orel – pravděpodobnost je shodná 50/50. Sázková kancelář by nikdy nevypsala kurz 2,00 na hlavu a 2,00 na orla, protože by na tom prodělala. Místo toho vypíše například kurz 1,9 na oba výsledky. Ta jedna desetina, kterou z daného kurzu strhla, jde do její kapsy.

Co dělá Chance CZ jedním z nejlepších bookmakerů v České republice?

 • Živé přenosy
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Sázky na e-Sporty
Ministerstvo financí České republiky
2 000 Kč Uvítací bonus

Jak vypadá iFortuna ve srovnání s jinými sázkové kanceláře?

 • Živé přenosy
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Sázky bez rizika
Ministerstvo financí České republiky
3 000 Kč Uvítací bonus

Skutečný příklad ze sázkové kanceláře

Představme si zápas Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem, kde je kurz na výhru anglického celku 2,8, což je zhruba 35% šance. My však provedli důkladnou analýzu, při níž nám vyšlo, že má Liverpool o něco větší šance na úspěch, konkrétně tedy 47 %.

(47 % x 2,8) – 100 % = 31,6 %

Vzhledem k tomu, že nám vyšla kladná hodnota, jedná se o value bet. Pokud by číslo v procentech vyšlo záporně, tak by se nám rozhodně nevyplatilo na tuto událost sázet. Mimochodem 31,6 % opravdu hodně slušná hodnotná sázka, kterou by bylo dobré zkusit. Samozřejmě za předpokladu, že naše výpočty byly správné.

Závěr

Nyní už jistě chápete, proč je tak důležité znát sport, na který sázíte. K vypočítání reálné pravděpodobnosti výhry je zapotřebí vzít v potaz veškeré dostupné informace o týmech a utkáních. Přesto věříme, že vás tato skutečnost neodradí od sázení, protože pokud tomu obětujete trochu času a píle, výsledky se dříve či později dostaví. Vyzkoušejte si nejprve vytvořit vlastní kurzy a porovnávejte je s těmi od sázkových kanceláří. Zpočátku nesázejte za reálné peníze, jen si veďte přehledné statistiky o tom, jak se vám daří. Dělejte to tak pravidelně alespoň měsíc, třeba i víc. Pokud pak zjistíte, že se vám daří, můžete zkusit sázet menší částky. Hodně štěstí a sázkových úspěchů vám přeje celá naše redakce!

FAQ