Nejlepší strategie sázení na sport – Najděte si pro sebe tu nejvhodnější

Vydělávat peníze sázením na sporty může být docela oříšek, ale přesto se najdou sázkaři, kteří pravidelně vyhrávají, a dokonce i profesionálové, jež si z této činnosti vytvořili slušnou obživu. Na této stránce najdete různé sázkové strategie kurzového sázení a užitečné tipy, které vám pomohou stát se lepšími sázkaři. Zejména začátečníci a mírně pokročilí sázkaři jistě ocení níže uvedené rady, nicméně na své si zde přijdou i ti zkušenější.

Nejlepší sázkové kanceláře v ČR pro rok 2023 – Hodnocení licencovaných bookmakerů

SÁZKOVÁ KANCELÁŘ BONUSY Sporty Sázkové trhy ZÍSKEJTE BONUS
TipSport
Hodnocení
10/10
100% do 50000 Kč Fotbal, Lední hokej, Tenis Vítěz utkání, Handicapy, Počet setů v utkání Získat bonus
celá recenze
Chance
Hodnocení
10/10
100% 2000 Kč Fotbal, Basketbal, Moto sporty Over/under, přesný výsledek utkání, sázka bez remízy Získat bonus
celá recenze
SynotTip
Hodnocení
9/10
500BB + 500 Kč + 10 000 Kč Fotbal, Házená, Baseball Vítěz poločasu, Handicap včetně prodloužení, Sudý/lichý výsledek Získat bonus
celá recenze
Fortuna
Hodnocení
9/10
100% do 3000 Kč Lední hokej, Fotbal, E-Sporty Vítěz do rozhodnutí, Over/under, Počet bodů/gólů v utkání Získat bonus
celá recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky.

Procházet podle kategorie

Co jsou to strategie sázení a systémy sázek?

Když dojde na sportovní sázky, každý by chtěl pochopitelně neustále vyhrávat, ale pravdou je, že sázení je především volnočasovou aktivitou a koníčkem, od které bychom (alespoň ze začátku) neměli mít přílišná očekávání. A zatímco většina sázkařů sází pouze na základě svého úsudku a intuice, ti nejlepší si dávají práci s nejrůznějšími analýzami a rovněž používají určité strategie neboli sázkové systémy, chcete-li.

Sázkové systémy jsou užitečným nástrojem každého sázkaře, který chce dát svému hobby nějaký řád. Jejich primárním účelem je totiž zvýšit šanci na profit, a to v dlouhodobém horizontu. Žádná sázková strategie vám nezaručí 100% úspěšnost, to by ji pak používal každý, takže by sázkové kanceláře do týdne zkrachovaly, ale rozhodně vám může pomoct udržet vás v kladných číslech.

Jakou sázkovou strategii použít?

Nejlepší strategie sázení

Přemýšlíte, jak si vybrat vhodnou strategii? To je zrovna něco, na co neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý sázkař je jedinečný a vyhovuje mu něco jiného. Proto strategie, která vyhovuje jednomu, může druhého dohánět k šílenství. Než se tedy pustíte do používání jakékoliv strategie za reálné peníze, určitě ji vždy nejdříve vyzkoušejte nanečisto, případně za minimální částku, jejíž případná ztráta vás nebude mrzet.

Možná si nyní říkáte, jak zkoušet strategii nanečisto, tedy bez sázení skutečných peněz. V podstatě to můžete udělat tak, že si budete zapisovat své tipy k jednotlivým utkáním (a k nim i kurzy a případně další relevantní informace), a budete sledovat svůj dlouhodobý profit. Tímto způsobem můžete vyzkoušet hned několik různých strategií naráz, z nichž se pak vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Na internetu můžete najít celou řadu nejrůznějších strategií, z nichž jsou ale mnohé úplně k ničemu. Proto spoustu nováčků dává přednost léty ověřeným strategiím, které jim sice nakonec nemusí vyhovovat, ale alespoň to nejsou žádné podvody. Jako příklad můžeme uvést následující: Martingale, Hodnotné sázky, Fibonacciho strategie, Kellyho kritérium.

Rady a tipy pro začátečníky

Svět sázení může být pro nováčky tak trochu říší divů, ve které se člověk snadno ztratí. Nechápejte nás špatně, založit si účet a začít sázet není nikterak složité, ale pokud se chcete do sázení takříkajíc ponořit, budete se muset vypořádat s velkým množstvím nových informací, které na vás budou vykukovat ze všech stran.

Sázky zdarma a jejich využití

Sázky bez rizika, jak je jim někdy přezdíváno, jsou hojně využívaným druhem bonusu. Jejich výhodou je, že nejsou závislé na výši vložených prostředků, ani na ničem jiném. Jakmile Vám tudíž sázková kancelář nabídne sázku zdarma, neváhejte ji využít. Tento typ bonusu je velice oblíbený, protože nemusíte vsadit své vlastní peníze. Jakmile podáte sázku zdarma a Váš tip vyjde, vyhrané peníze jsou Vaše. Pokud Vám však sázka nevyšla, rozhodně nemusíte zoufat, protože o nic ze svých peněz nepřijdete.

Zde najdete nejlepší strategie sázení

Zcela zásadním předpokladem pro sázení je znalost základní terminologie, kterou sázkové kanceláře používají. Ne, že by šlo vyloženě o šifrovanou mluvu, ale člověk, který se v tomto prostředí nikdy nepohyboval, nemusí jednotlivé termíny znát. V této fázi jde jen o to nevěšet hlavu a seznámit se s prostředím.

Pokud chcete sázet, musíte samozřejmě vědět, jak na to. Každá sázková kancelář je trochu odlišná, byť většina tuzemských bookmakerů disponuje poměrně stejným rozložením webových stránek. Pokud se tedy naučíte podávat tikety u jedné sázkovky, tak u druhé vám to už půjde samo.

V čem se možná někteří začátečníci budou trochu ztrácet, je množství různých druhů sázek, z nichž některé jsou složitější než jiné. Nemusíte ale zoufat, sázkové kanceláře mívají na stránkách sekci s nejčastějšími dotazy a odpověďmi, případně dokonce herní plán, ve kterém jsou jednotlivé druhy sázek podrobně vysvětleny.

V dnešní době už u jednotlivých sázkových kanceláří najdeme celou řadu dostupných sportů, takže rozhodně budete mít z čeho vybírat. Velký výběr však někdy může být svazující, protože se člověk nemůže rozhodnout, na co vsadit. V takovém případě vždy doporučujeme sázet pouze na to, co sami dobře znáte a v čem se vyznáte. Určitě nemá cenu sázet na určitý sport jenom proto, že se zrovna nic jiného zajímavého nehraje. To raději s podáním sázky počkejte do dalšího dne.

Rady od zkušených sázkařů

Jak už jsme zmínili v předchozích odstavcích, každý sázkař je jiný a má odlišné preference. Přesto je však moudré naslouchat radám zkušenějších sázkařů, kteří sice mohou mít jiný styl sázení než vy, ale pořád už v této oblasti něco zažili a vědí, jak to ve světě sázení funguje. Takže chcete-li se dozvědět, jak sázet na sport a vyhrávat, pak poslouchejte rady ostřílených sázkařů.

Vyberte si strategii úměrnou vašim zkušenostem

Již jsme si řekli, že sázkových strategií najdeme na internetu a v nejrůznějších návodech plno, z nichž některé jsou lepší než jiné, ale žádná vám nezaručí výhru. Existují však i kvalitní strategie sázení systémy na sport, které však nejsou úplně vhodné pro nováčky. Proč? Jednoduše proto, že k jejich používání je zapotřebí určitých zkušeností a znalostí z oblasti sportovního sázení. Některé strategie jsou dokonce založeny na složitějších matematických postupech, ke kterým se člověk musí postupně dopracovat přes ty méně náročné strategie.

Kromě univerzálních sázkových strategií a systémů lze najít i takové, které jsou určené výhradně pro nějaký sport. Velice oblíbené jsou například různé systémy sázení na fotbal, případně lední hokej či tenis. K tomu, abyste nalezli pořádnou strategii je však obvykle zapotřebí usilovnějšího hledání.

Tento článek je pouze úvodem do problematiky sázkových systémů a strategií, jejichž vysvětlení a fungování najdete na těchto stránkách vždy v samostatných příspěvcích. Těžko soudit, která strategie je pro vás vhodnější, nejlépe uděláte, když je jednu po druhé vyzkoušíte, a třeba si některou z nich zamilujete.

Asijský Handicap

Asijský handicap je zajímavým druhem sázky, při které se jednomu z týmů přiřadí fiktivní výhoda, aby se zvýšil/snížil kurz na danou sázku. Tyto sázky jsou velmi populární a najdete je u většiny sázkových kanceláří v ČR. Pro více informací se podívejte na článek o asijském handicapu.

Dvojitá Šance

Dvojitá šance se někdy využívá v rámci strategie sázení na fotbal, protože výrazně snižuje riziko případné prohry. Je dostupná pouze u utkání, které mají tři možné výsledky zápasu – výhra hostů, remíza a výhra domácích. Sází se přitom rovnou na dva z těchto výsledků. Více se dočtete zde.

Sázka bez remízy

Sázka bez remízy, jak už její název napovídá, je dostupná pouze u utkání, které mohou skončit remízou. Sází se při ní na výhru domácích či hostí, přičemž se nemusíte obávat prohry, pokud zápas skončí remízou. Peníze se vám totiž v takovém případě vrátí. Zde si můžete přečíst, jak funguje.

Sázka na jistotu

U sázky na jistotuse využívá odchylky v kurzech na tentýž zápas u dvou či více sázkových kanceláří. Jejím principem je najít takovou odchylku, při které nemůžeme sázku prohrát, ať už zápas skončí jakkoliv. Více se o sázce na jistotu můžete dočíst v samostatném článku zde .

Cash out

Cash out je velice užitečná funkce některých sázkových kanceláří, která sázkařům umožňuje nechat si vyplatit tiket ještě před skončením všech událostí, které na něm mají. Výhra samozřejmě nebude v plné výši, ale i tak se dá díky této funkci zamezit ztrátám. Přečtěte si o ní víc.

Over/Under

Sázka over/under neboli nad/pod je jednou z nejsázenějších vůbec. Bookmaker vypíše určitou bodovou či gólovou (nebo jinou) hranici a sázkaři tipují, zda bude tato hranice překročena, či nikoliv. Vzhledem k její oblíbenosti ji dnes najdeme téměř u všech sázkových kanceláří. Pro více informací si můžete přečíst tento článek.

Fibonacciho systém

Fibonacciho systém patří mezi progresivní sázkové strategie, při kterých se postupně navyšují sázky, dokud nevyhrajeme. To znamená, že série proher může trvat třeba 8 zápasů, ale když trefíme ten devátý, tak přesto budeme nakonec v plusu. Jak tato strategie ve skutečnosti funguje, se můžete dočíst v tomto článku.

Value betting

Value bet neboli sázka s hodnotou je druhem sázky, při které se vyhledávají kurzy, které mají mnohem vyšší hodnotu, než by reálně měly mít. Mnoho sázkařů sází pouze sázky s hodnotou, jelikož představují skvělou kombinaci hladiny kurzu a případného rizika. Jak fungují a kde je hledat, se dozvíte zde.

Kellyho kritérium

Kellyho kritérium je velice užitečným nástrojem, který se nepoužívá pouze při sportovním sázení, ale i při obchodování na trhu s penězi. Pomocí Kellyho kritéria můžeme zjistit, jaké procento z našeho banku bychom měli na danou sázku použít. Pro přesný vzoreček a návod na jeho použití přejděte na tento článek.