Šachy sázkové kanceláře – S naším průvodcem dáte sázkařským prohrám šach mat

Šachy jsou poněkud zvláštním druhem sportu, při kterém ani tak nejde o fyzickou aktivitu, jako spíše o aktivitu psychickou. Přesto je to sport, který je náročný i fyzicky, jelikož utkání mnohdy trvají celé hodiny. Tento sport má hodně fanoušků po celém světě, proto není divu, že se dostal i do nabídek sázkových kanceláří. Chtěli byste vědět, čím je sázení na šachy specifické a jak nejlépe na něj sázet? Pak jsou následující odstavce určeny právě vám.

Nejlepší sázkové kanceláře pro sázení na šachy 2023

Sázková kancelář Hlavní body GPCR GCT AUSR Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Kde sázet na šachy

Tento sport je populární po celém světě, u nás nevyjímaje, takže tuzemské sázkové kanceláře pravidelně zařazují velké turnaje do své nabídky. Menší a lokální turnaje se u nich do nabídky příliš nedostávají, neboť šachy přece jen nemají tolik fanoušků jako mnohé jiné sporty. Sázení na šachy se však postupně rozvíjí, tak věřme, že se v budoucnu dočkáme více sázkových příležitostí na tento sport. Níže uvádíme přehled těch nejlepších sázkových kanceláří v ČR, u kterých si na šachy můžete vsadit.

Tipsport

Tipsport

U této sázkové kanceláře si můžete být jistí, že jakmile se hraje nějaký větší šachový turnaj, bude ho mít ve své nabídce. Nejčastěji vypisuje rovnou sázky na vítěze celého turnaje, ale samozřejmě zde najdeme i klasické sázky na zápas. Sázkaři jistě ocení, že u Tipsportu vidíte, na co sází ostatní, dokonce uvádí i přesné procento sázek na jednotlivé hráče. Tato sázková kancelář je proslulá svým perfektním zákaznickým servisem a štědrými bonusy.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

U takto věhlasné sázkové kanceláře očekáváte pořádnou nabídku nejrůznějších sportů, a také ji dostanete. Nelze samozřejmě čekat, že si na tento sport budete moct vsadit každý den, protože světové šachové turnaje nejsou tak časté, ale když už se něco koná, tak to zde jistě najdete. U některých turnajů si vsadíte pouze na celkového vítěze, ovšem jindy Fortuna nabídne klasické sázky na zápas.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

Jelikož je Chance součástí holdingu Tipsport, můžeme u ní očekávat takřka totožnou sportovní nabídku. To je samozřejmě dobrá zpráva, protože v ní figurují i šachy. Předzápasové sázky se obvykle skládají z prosté sázky na vítěze či dvojité šance. Prestižní šachové turnaje mohou být pokryty i dalšími vedlejšími sázkami. Sázkaři si u Chance nejvíce pochvalují pravidelnou nabídku bonusových nabídek, rychlý a kvalitní zákaznický servis a v neposlední řadě také rozmanitou sportovní nabídku.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Sázková kancelář SynotTip je nedílnou součástí našeho seznamu nejlepších sázkových operátorů v ČR. Během posledních několika let prošla úžasnou proměnou, kdy se z ní znovu stalo velké jméno. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že i ona do své nabídky zařadila šachy. Těch utkání a turnajů pochopitelně není mnoho, podobně jako u jiných sázkovek, ale když už nějaké vypíše, tak to vždy stojí za to. Kurzy jsou totiž velice příjemné a stejně tak i počet vedlejších sázek je na úrovni.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Sazka je sice známá především pro své loterie a výherní losy, nicméně její sázková kancelář je taktéž na vysoké úrovni. A to zejména co se týče sportovní nabídky, protože tou může konkurovat těm nejlepším v ČR. Kurzové sázky na šachy jsou tedy samozřejmostí, přičemž záleží zejména na velikosti a prestiži daného turnaje, zda a kolik vedlejších sázek k jednotlivým utkáním vypíše. Noví zákazníci si přijdou na své i v oblasti bonusů, protože uvítací balíček od Sazky je štědrý.

Jak sázet na šachy

Chtěli byste začít sázet na tento sport, ale neví úplně jak? Pak vězte, že je to úplně jednoduché, vlastně se to moc neliší od sázení na ostatní druhy sportů. Pravdou však je, že šachy jsou poněkud specifické v počtu vedlejších sázkových příležitostí, na které je možné sázet. Obvykle jich je totiž úplné minimum, tak dvě až tři. Přestože jsou šachy skoupé na sázkové příležitosti, své věrné fanoušky z řad sázkařů si jistě najdou.

Jak tedy začít se sázením? V první řadě se musíte rozhodnout, u jaké sázkové kanceláře chcete sázet. My jsme vám dali výše na výběr z několika možností, ale finální rozhodnutí musíte udělat sami. Popravdě řečeno bude nejlepší, když každou z nich navštívíte, prohlédnete si její webové stránky, sportovní nabídku (především tu šachovou) a třeba si i přečtete nějaké ty recenze od ostatních uživatelů. Výběr vhodné sázkové kanceláře je totiž velice důležitý, zvlášť plánujete-li u ní trávit více času.

Jakmile si vyberete, přijde na řadu registrace. Tu je možné provést z pohodlí domova, avšak někdy bývá nutné dojít na pobočku a ověřit svou totožnost a zadané údaje. Některé sázkové kanceláře nabízí také ověření přes vaši banku, což je dobré v tom, že nemusíte vůbec nikam chodit. Seznam bank, které tuto funkci podporují, čítá obvykle kolem 6 či 7 jmen, takže je celkem slušná šance, že i vy u takové budete mít účet. Po ověření už budete mít volnou ruku a můžete tedy začít sázet.

Druhy sázek na tento sport

Karikatura vám ukáže, jak vsadit přímo ze stadionu

Jak už jsme zmínili v předchozích odstavcích, sázkových příležitostí je u tohoto sportu minimum. Mezi nejběžnější druhy sázek patří sázka na vítěze zápasu. Ostatně tento druh sázky je nejoblíbenější i u ostatních sportů, takže to není zas takové překvapení.

Další sázkou, na kterou můžete u šachů narazit, je dvojitá šance. Tato sázka je vhodná zejména pro ty, kdo nechtějí zbytečně riskovat. Vypisuje se pouze u sportů, kde je možná remíza, což šachové partie splňují. Díky této sázce je možné eliminovat hrozbu z prohry na úplné minimum, jen je třeba počítat s tím, že zároveň hodně snížíte výsledný kurz.

U šachových turnajů bývá zcela běžné, že sázková kancelář vypíše sázku na celkového vítěze. V tomto případě tedy hovoříme o dlouhodobé sázce, u které je potřeba být opatrný. V průběhu turnaje totiž může dojít k lecčemu, třeba zjistíte, že váš favorit vůbec nemá takovou formu, jakou měl před jeho zahájením.

Live sázení na šachy

Vzhledem k tomu, že online sázení na šachy v České republice není tak vyhledávané, jako je tomu u jiných sportů, tak ani v live sázení nenajdeme mnoho utkání. Důvodem je především již zmiňovaná absence většího počtu vedlejších sázek a celkově povaha této hry. Pokud se šachové zápasy dostanou do live nabídky, tak jsou to především ty nejprestižnější duely ze všech a často k nim bývá dostupný i stream.

Právě live stream je jedna z mnoha věcí, kterou si sázkaři opravdu užívají. Někdy ho samozřejmě využívají nejen k sázení, ale k prostému sledování zápasu, který neběží v televizi. Fanoušci šachů se tedy musí spokojit převážně s předzápasovými sázkami, kterých však také není mnoho.

Jaké jsou oblíbené turnaje českých sázkařů?

Šachové turnaje u nás nesleduje zdaleka tolik lidí jako jiné sporty, například hokej, fotbal nebo tenis. Přesto se sázkovým kancelářím vyplatí zahrnovat tento sport do své nabídky, takže zas tak málo fanoušků také nemá. V České republice jsou u šachových fandů oblíbené nejen zahraniční, ale také některé tuzemské soutěže a turnaje. Mezi ně se řadí zejména naše Extraliga nebo Grand Prix ČR. Samozřejmě nemůžeme opomenout ani Mistrovské soutěže, ať už v kategorii mužů, žen či mládeže.

Světová šachová scéna je však mnohem populárnější, bodejť by ne, když se na těch nejprestižnějších turnajích objevují hráči ze světové špičky. Mezi jeden z takových turnajů patří například Grand Chess Tour. Popravdě řečeno se jedná o jakýsi okruh několika šachových turnajů z různých zemí, kde se hraje o velké finanční odměny.

Mezi vrcholné události mezinárodních týmových soutěží patří bezpochyby Šachová olympiáda. Ta však nemá vůbec nic společného s Olympijskými hrami. Na Šachovou olympiádu se pozvou týmy z celého světa, které poměří síly v několikadenním turnaji. Nehraje se však každý rok, nýbrž pouze v sudých letech.

Nejprestižnější soutěží je však Mistrovství světa v šachu, ve které se hraje nejen o čest, ale také o největší finanční výhru, jakou lze momentálně v tomto sportu vyhrát. Ta činí téměř 900 000 liber! Mistrovství je otevřeno pro všechny, avšak zároveň existují samostatné kategorie pro ženy a mládež.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Tipy, jak se stát úspěšným sázkařem na šachy

Přestože hrát tuto věhlasnou intelektuální a taktickou hru nemusí být snadné, sázení na ni je o poznání jednodušší. Jednak, jak už jsme si řekli v předešlých odstavcích, na šachové duely neexistuje mnoho sázkových příležitostí, díky čemuž se v nich sázkaři nebudou tolik ztrácet.

Navíc existuje tzv. ELO žebříček s pořadím jednotlivých hráčů, který vám může být velikým pomocníkem při rozhodování, na koho vsadit. Nelze to brát samozřejmě tak, že hráč s lepším postavením automaticky vyhraje, k učinění rozhodnutí je potřeba zkoumat další statistiky a zajímat se i o další informace a dění kolem hráčů. Dalšími statistikami myslíme především předešlé vzájemné duely obou hráčů, které vám mohou poskytnout jistý obrázek o tom, jak by mohla nadcházející hra vypadat.

Spoustu sázkařů zajímá nějaká strategie sázení na šachy, což je pochopitelné. Každý sázkař chce vyhrávat, ať už kvůli samotným penězům nebo jen pro ten pocit ze správného tipu. Existuje poměrně oblíbená strategie „dohánění“, která je založena na postupném zvyšování sázek při prohře. Šachy jsou totiž v tomto smyslu poměrně zvláštní sport, ve kterém jsou dlouhé série proher, ale i výher, relativně vzácné. Proto po dvou až třech prohrách můžete v brzké době očekávat nějakou tu výhru.

Žádná strategie však není stoprocentní a zrovna tato je dosti riskantní, protože navyšování částky může brzy vést k vyčerpání vašeho kapitálu. Další pomůckou pro sázkaře může být nějaká aplikace sázení na šachy, která bývá zdarma dostupná pro mobilní zařízení. Žádná přesně stanovená pravidla sázení na šachy však neexistují, neboť sázení je věcí dosti individuální - každému vyhovuje něco jiného. Proto je potřeba zkoušet nové věci a strategie, abyste přišli na to, co vyhovuje právě vám.

FAQ

 1. ♟️ Dá se při sázení na šachy pravidelně vyhrávat? Pochopitelně, že dá. Z dlouhodobého hlediska lze vyhrávat u všech sportů, ale je potřeba jim věnovat dostatek času, sledovat utkání, statistiky a znát aktuální psychické rozpoložení hráčů. Vítězství v šachách není nikdy jednoduché předpovědět, nicméně pokud znáte nejen pravidla této hry, ale i její aktéry, pak nic není nemožné.
 2. 🏆 Kdy se hrají šachové turnaje, na které lze sázet? V průběhu roku se hraje spoustu turnajů, na které si můžete vsadit. Nelze však ovlivnit, jaké turnaje vaše sázková kancelář zařadí do nabídky, nicméně běžně se vypisují všechny velké světové akce. Pak už jen záleží na vás, kterou si vyberete.
 3. 🧮 Jsou vypisované kurzy na šachová utkání dobré? Většina z nich je naprosto v pořádku. Samozřejmě hodně záleží na konkrétní sázkové kanceláři, obzvlášť vezmeme-li v úvahu, že se kurzy u jednotlivých operátorů mohou značně lišit. V každém případě můžeme říct, že na běžně vypisovaných kurzech není nic špatného a mnohdy se tam dokonce najdou velice zajímavé příležitosti.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR