Baseball sázkové kanceláře – Druhy sázek a užitečné rady

Baseball sice všichni známe, ale přesto u nás není ani zdaleka tak populární jako například v zámoří. I tak má tento sport co nabídnout, a to zejména sázkařům, kteří na něj podávají nejen předzápasové sázky, ale i live. Víte, kde si na baseball nejlépe vsadit a čím se při sázení na něj řídit? Nebo vás zajímá, jaké baseballové akce a ligy jsou u českých sázkařů populární? To vše a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Nejlepší sázkovou kancelář pro sázení na baseball 2023

Sázková kancelář Hlavní body NBL NBA BBL Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Kde si vsadit na baseball: Nejlepší online sázkové kanceláře

Jak už bylo řečeno v úvodu, Češi baseballu zrovna dvakrát neholdují. To znamená, že o této hře obecně moc nevědí, nesledují zápasy a neznají ani jednotlivé týmy. To však naštěstí neplatí pro všechny, neboť pro mnohé sázkaře je tento sport velice lákavý. A právě z toho důvodu nemůže chybět v nabídce žádné ze sázkových kanceláří.

Tipsport

Tipsport

Baseballová nabídka je u Tipsportu poměrně slušná, pochopitelně v ní najdeme nejsledovanější ligy světa, a to především americkou MLB a japonskou mužskou ligu. Nechybí však ani česká extraliga a větší turnajové akce. Počet vedlejších sázek vypisovaných k jednotlivým zápasům je pro baseball dostačující a mnohá utkání jsou navíc k dispozici pro live sázky. Když k tomu přičteme skvělou bonusovou nabídku a parádní zákaznický servis, tak je Tipsport výborná volba pro každého baseballového fandu.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Oblíbená sázková kancelář iFortuna sice nemá baseball mezi hlavními sporty, na které se zaměřuje, ale přesto nabízí solidní počet zápasů i sázkových příležitostí. K většině utkání vypisuje zhruba mezi 5 až 10 různých sázek, jen tu a tam nevypíše žádnou. To především u méně atraktivních zápasů. Některá utkání je dokonce možné sledovat online a sázet na ně live, což je oblíbenou disciplínou většiny sázkařů. Počet nabízených lig je zhruba na stejné úrovni jako u jiných tuzemských sázkových kanceláří.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

Mezi nejlepšími sázkovými kancelářemi, které mají ve svém portfoliu baseball, pochopitelně nemůže chybět ani Chance. Výhodou této sázkové kanceláře jsou kvalitní předzápasové statistiky s porovnáním obou týmů, avšak ty jsou dostupné pouze k vybraným utkáním a ligám. Chance se však může pyšnit skvěle propracovanými live sázkami, u nichž mnohdy najdeme i live streamy či alespoň trackery. Sázkaři, ať už noví či stávající, se mohou těšit na řadu sportovních bonusů a akcí, kterých je u Chance požehnaně.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

Při pohledu na nabídku sázkové kanceláře SYNOT TIP zjistíme, že baseballových utkání nabízí o něco méně než její největší konkurenti. Přesto u ní najdeme utkání z MLB, japonské ligy i pár dalších. Navíc rozhodně nezklame množstvím vypsaných příležitostí k zápasům, protože v tomto ohledu patří k nejlepším. SYNOT TIP si zakládá na nabídce pravidelných bonusů pro své věrné fanoušky, které se netýkají pouze kurzových sázek, ale i těch kasinových. Většina sázkařů jistě ocení kvalitní předzápasové statistiky.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Ani Sazkabet na tom není s baseballovými zápasy špatně, leč za těmi nejlepšími trošku zaostává. Přesto můžeme říct, že fanoušci těch největších světových baseballových lig si rozhodně přijdou na své, a to nejen co se týče předzápasových sázek, ale i live. Těšit se můžete na předzápasová srovnání obou týmů a na solidní počet vypisovaných příležitostí k jednotlivým utkáním, především pak při live sázkách. Samozřejmostí jsou i příležitostné bonusy pro stávající zákazníky a věrné sázkaře.

Jak sázet na baseball

Online sázení na baseball je stejně jednoduché jako sázení na kterýkoliv jiný sport. Za předpokladu, že daný sport sledujete a rozumíte mu, by pro vás neměl být problém si vsadit. Samozřejmě k tomu budete potřebovat hráčský účet, který si můžete založit u libovolné sázkové kanceláře. Jakmile projdete procesem ověření a nastavení herních limitů, tak už vám nic nebrání vložit na své konto nějaké peníze a začít se sázením. Jen je potřeba mít na paměti, že baseball nepatří k tak populárním sportům jako například tenis nebo fotbal, takže i počet sázkových příležitostí tomu bude odpovídat.

Pokud jste se přece jen rozhodli, že chcete sázet na tento sport, pak vás nejspíš zajímá, jaké kurzové sázky na baseball máte k dispozici. V tomto ohledu je každá sázková kancelář jiná, respektive nabídka sázek se může značně lišit. Nicméně velice oblíbenou sázkou na baseball je sázka na první směnu (tzv. 1. inning). Dále samozřejmě sázka na vítěze utkání, což je naprostá klasika mezi sázkami. Výborným druhem sázek, který je hojně vyhledávaný, je over/under. Ať už na počet bodů v konkrétní směně či za celý zápas, sázky nad/pod zkrátka patří k těm nejvyhledávanějším.

Bodový handicap

Ani handicapové sázky nejsou u baseballu ničím výjimečným, ba naopak. Asi nejběžnějším druhem předzápasových handicapových sázek jsou sázky na počet bodů v utkání. Zde přiřkneme jednomu z týmů fiktivní výhodu, čímž se zvýší (nebo sníží) kurz podle potřeby. Je však nesmírně důležité, abyste sázeli handicapové sázky pouze v případě, že danou ligu pravidelně sledujete a rozumíte jí.

Live sázení na baseball a streamy

Live sázky nejsou jen víc adrenalinové než ty předzápasové, ale dávají také sázkařům větší šance na úspěšný tip, neboť sází podle toho, co se právě děje na hřišti. A pokud k tomu sledují live stream, tak je jejich výhoda o to větší. Pokud live stream k utkání chybí, je dobré, když má sázková kancelář k dispozici alespoň live tracker, aby měli sázkaři přehled o dění na hřišti. Baseball má v nabídce live sázek téměř každá sázková kancelář, tedy alespoň z těch, které jsou momentálně dostupné na českém trhu.

Mezi nejoblíbenější live sázky patří bezpochyby sázka na vítěze konkrétní směny, případně over/under na počet bodů ve směně. Velice oblíbené jsou i handicapové sázky, pomocí nichž mohou sázkaři navýšit kurz svých sázek. Běžně se vyskytují handicapy na počet bodů v utkání. Dále najdeme sázky typu, kdo vyhraje více směn či kolik bude v utkání směn bez jediného bodu. Zajímavé možnosti nabízí i sázky, kdy se sází na tým s větším počtem bodů během tří po sobě jdoucích směn.

Při live sázkách je důležité sledovat vývoj utkání a pružně reagovat na jakékoliv změny. U některých sázkových kanceláří funguje i chat k jednotlivým utkáním, kde se můžete poradit s ostatními sázkaři, případně si s nimi vyměňovat poznatky a informace.

Populární baseballové ligy a turnaje

To, že u nás baseball netáhne tolik jako v některých jiných zemích, to je zkrátka fakt. Nicméně i u nás se najde řada věrných fanoušků tohoto sportu, kteří pravidelně vyhledávají baseballové zápasy a prestižní světové ligy. Samozřejmě je mezi nimi populární i tuzemská baseballová extraliga, která však svou kvalitou ani zdaleka nedosahuje na ty nejlepší. O něco zajímavější už je to na mezinárodní scéně, kdy spoustu lidí sleduje Český národní tým, který se kupodivu drží v první dvacítce světového žebříčku. Vrcholem mezinárodních turnajů jsou pak pochopitelně olympijské hry a různá mistrovství.

Co však táhne ze všeho nejvíc, je americká baseballová liga MLB, která je považována za nejlepší ligu světa. Jsou k ní snadno dostupné různé statistiky a informace, což jen přidává její atraktivitě z pohledu sázkařů. Na oficiálních stránkách MLB jsou navíc k zápasům běžně dostupné live trackery. Druhá nejoblíbenější (a také kvalitní) liga je bezpochyby ta japonská (NPB). I u sázkových kanceláří najdeme hodně zápasů k této lize, a to včetně nejrůznějších doplňkových sázek.

Ostatní ligy jsou na tom z hlediska popularity hůř, nicméně ke kvalitním ligám patří například dominikánská PBL, Mexická liga, Australská baseballová liga, kolumbijská PBL či korejská KBO. Sázení na baseball v České republice se však zaměřuje především na americkou a japonskou ligu.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Užitečné tipy pro sázení na tento sport

Všichni víme, že neexistuje nic jako striktně daná pravidla sázení na baseball, přesto však můžete jít svému štěstí naproti a alespoň mírně zvýšit své šance na výhru. Odhlédneme-li od obecných rad, které hovoří o správném money managementu či znalosti statistik a jednotlivých týmů, zbydou nám tipy, které platí přímo pro baseball. Na internetu jsou pak k nalezení i různé strategie na sázení baseball či aplikace sázení na baseball, které můžete vyzkoušet.

Nesázejte na velké favority

Jde o to, že baseball je v tomto ohledu poměrně zvláštní sport, neboť favorité zde nevyhrávají zdaleka tak často jako například v hokeji či ve fotbale. Podíváme-li se na tabulku MLB ligy, tak jasně vidíme, že i ty nejlepší týmy prohrávají kolem 40 % svých zápasů. To znamená, že hodně nízký kurz na favorita se v žádném případě nemůže z dlouhodobého hlediska vyplatit.

Karikatura vám ukáže, jak vsadit

Využívejte vyšších kurzů na outsidery

Toto souvisí s předchozím bodem, jelikož jak jsme si řekli, sázky na velké favority jsou naprosto nevhodné. Naopak sázky na outsidery jsou u baseballu poměrně slušnou investicí, alespoň tedy za předpokladu, že tomuto sportu trochu rozumíte a nebojíte se sázet na kurzy, které jdou přes hranici 2.00. Z dlouhodobého hlediska sice nejspíš prohrajete více sázek, než kolik jich vyhrajete, ale stále můžete být v plusu díky vyšší hladině kurzů, které sázíte.

Sledujte povětrnostní podmínky

Zvláštní rada, nemyslíte? Jak by mohly povětrnostní podmínky ovlivnit utkání? Pokud sázíte na počet bodů v utkání, případně na homeruny, tak výsledek může značně ovlivnit směr a síla větru. Pokud fouká silně směrem k pálkaři, tak se samozřejmě snižuje pravděpodobnost homerunu, kdežto fouká-li vítr silně směrem od něj, může pomoct míčku doletět za hrací plochu. To platí zejména tehdy, je-li vítr silnější než 8 mil za hodinu.

Nebojte se sázet proti většině

Tou většinou máme na mysli většinu ostatních sázkařů, protože průměrný sázkař, který baseballu příliš nerozumí, má tendenci sázet na favority utkání, oblíbené či známé týmy, apod. Takový sázkař se snadno chytí do pasti, protože jak jsme si již řekli, baseball je trochu odlišný od ostatních sportů. Poměrně často se stává, že právě většina prohraje sázku.

FAQ

 1. Můžu si vsadit i na českou baseballovou ligu? Záleží na konkrétní sázkové kanceláři, zda bude zápasy z této ligy nabízet. Nicméně například Tipsport, Chance či Fortuna do své nabídky zařazují zápasy z české Extraligy. Nikde sice není psáno, že musí nabídnout všechna utkání, ale ta atraktivnější obvykle ano. Pokud poroste kvalita tuzemské ligy, zvýší se pravděpodobně i její sledovanost, a sázkové kanceláře ji tak budou do svého programu zařazovat pravidelněji.
 2. 📊 Můžu sázet na baseball výhradně podle statistik, aniž bych ho běžně sledoval? Samozřejmě, že sázet na něj můžete, ale pravděpodobně nebudete z dlouhodobého hlediska úspěšní. Sázení baseball není jen o znalosti týmů, ale především také hráčů. Hodně záleží na individuální kvalitě pálkařů a nadhazovačů, případně na stylu jejich hry. Proto doporučujeme zaměřit se na jednu ligu, pravidelně ji sledovat a seznámit se i s herním stylem jednotlivých hráčů.
 3. Hraje při baseball sázení roli i výběr sázkové kanceláře? Ovšem, je důležité, aby vám daná sázková kancelář vyhovovala a nabízela veškeré funkce, které si žádáte. Pak také záleží na tom, zda nabízí vámi preferovaný sport, kolik k němu běžně vypisuje zápasů a jak je to se sázkovými příležitostmi k jednotlivým utkáním. Chcete-li sázet live, tak je určitě dobré, aby k baseballu poskytovala i live tracker či rovnou streamy. V neposlední řadě jsou pro většinu sázkařů důležité i pravidelné bonusy a marketingové akce.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR