Zimní sporty sázkové kanceláře – Kde sázet a jak na to?

Zimní sporty patří k nejoblíbenějším sportům vůbec a platí to i u sázení. Samozřejmě zde se jedná zejména o sezonní záležitost, protože v průběhu roku se tolik závodů nekoná. To však těmto sportům neubírá na kráse, ba naopak. Pokud se chcete dozvědět, jak je to se sázením na zimní sporty, které sázkové kanceláře disponují nejlepší nabídkou či na jaké události se nejčastěji sází, pak je následující článek přesně pro vás.

Nejlepší sázková kancelář pro sázení na zimní sporty 2023

Sázková kancelář Hlavní body WOG WSWC FIS Nabídka Další informace
Tipsport
Hodnocení
10/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 50000 Kč Začít sázet
Tipsort Recenze
Chance
Hodnocení
10/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 2000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
Synottip
Hodnocení
9/10
 • Live sázky
 • Mobilní sázení
 • Cash Out
Yes
Yes
Yes
500BB + 500 Kč + 10000 Kč Začít sázet
SynotTIP Recenze
fortuna
Hodnocení
9/10
 • Mobilní sázení
 • Live sázky
 • Živé přenosy
Yes
Yes
Yes
100% do 3000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Procházet podle kategorie

Sázení na zimní sporty – Výběr kanceláře

Zimní sporty najdete v nabídce téměř každé sázkové kanceláře v ČR, protože lákají obrovský počet fanoušků a sázkařů. Pojem zimní sporty je pochopitelně poměrně široký, představit si pod ním můžeme ledasco. V zásadě je ale velký zájem o všechny druhy zimních sportů, které se běžně objevují například na olympiádě. Většina sázkových kanceláří tyto sporty pravidelně pokrývá. Navíc dnes je již standardem, že je u sázkových kanceláří k dispozici aplikace sázení na zimní sporty, respektive na sporty obecně. Jaké jsou ale nejlepší sázkové kanceláře k sázení na zimní sporty v České republice?

Tipsport

Tipsport

Patrně nejlepší sázková kancelář u nás, přesně to je Tipsport. Tato sázkovka má velice rozmanitou sportovní nabídku, do které samozřejmě pravidelně zahrnuje i zimní sporty. Můžete se tedy těšit na nejrůznější závody na lyžích, snowboardech, bobech, bruslích atd. K většině závodů a turnajů vypisuje velký počet předzápasových sázek, a mnoho z nich dokonce přenáší online v podobě streamu. To tedy znamená, že na zimní sporty můžete u Tipsportu sázet i live. S tímto bookmakerem rozhodně nešlápnete vedle.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Fortuna

Fortuna

Sázková kancelář Fortuna také patří k tomu nejlepšímu na českém trhu. Sama je tu už dlouhou řadu let, přičemž taktéž pokrývá drtivou většinu zimních sportů. Fortuna je proslulá kvalitními kurzy a dobrým zákaznickým servisem, což by ostatně měla mít každá vyhlášená sázková kancelář. Rovněž se můžete těšit na předzápasové statistiky, pravidelnou dávku bonusů a kvalitní live streamy. U Fortuny zkrátka najdete vše, co k sázení na zimní sporty můžete potřebova

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Chance

Chance

U této sázkové kanceláře se sází jedna báseň. Sportovní nabídku má prakticky totožnou s Tipsportem, jelikož obě spadají pod stejný holding. Sázení na zimní sporty (a nejen na ně) si zde užijete dosyta, přičemž se budete moct těšit na poměrně časté bonusové nabídky, kterými je Chance pověstná. K závodům a turnajům bývají dostupné i předzápasové analýzy ostatních sázkařů, u nichž se můžete inspirovat. Live sázky jsou pak naprostou samozřejmostí, stejně jako nabídka live streamů.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

SynotTip

SynotTip

SynotTip patří k sázkovým kancelářím, které za poslední roky prošly obrovskou změnou k lepšímu, což se pochopitelně odrazilo nejen na jejich sportovní nabídce, ale také na přístupu ke svým klientům. Dnes kromě konkurenceschopné nabídky sportů rozdává také pořádné bonusy, (nejen) díky nimž si k ní hledá cestu stále větší počet sázkařů. Sportovní nabídka je rovněž dostupná jak v předzápasových, tak live sázkách. Synot má srovnatelné kurzy se špičkou na českém trhu, a to už stojí za vyzkoušení.

Navštivte hned

18+, *Podmínky platí.

Sazkabet

SazkaBet

Kdo by neznal společnost Sazka, která má na starosti populární tuzemské loterie a losy? Její sázková kancelář je však rovněž na vysoké úrovni, byť jí na špičku ještě pořád něco chybí. Sazka má ve svém repertoáru celou řadu zimních sportů, a příjemnými kurzy a hojným počtem vedlejších sázek. Samozřejmostí je i live sekce, kde pravidelně najdete desítky zápasů a závodů z různých sportovních odvětví.

Jak sázet na zimní sporty

Online sázení na zimní sporty nevyžaduje nic zvláštního, pouze nadšení a sázkařské konto u některé z vámi vybraných sázkových kanceláří. Při výběru sázkové kanceláře dbejte na to, aby měla veškeré funkce a vlastnosti, které od ní očekáváte, a zajímejte se i o recenze a názory ostatních uživatelů.

Poté už stačí pouze vytvořit sázkařský účet, což lze udělat jak online, tak i osobně na pobočce. Mějte na paměti, že licencovaná sázkovka po vás bude vždy vyžadovat ověření identity, což lze rovněž provést buď osobně, nebo online. To záleží zejména na nastavení sázkové kanceláře a rovněž na vaší bance. Jakmile provedete ověření, můžete vložit peníze na sázkařský účet a začít bez obav sázet.

Sázení zimní sporty – Oblíbené sázky

Jak už jsme zmínili výše, pojem zimní sporty zahrnuje celou řadu dílčích sportů, z nichž každý má svá specifika. Mezi zimní sporty samozřejmě můžeme zařadit i hokej, což je naprosto jednoznačně číslo jedna. Hokej se navíc hraje po celý rok, tudíž si ho fanoušci mohou vychutnat dle libosti. Za zmínku u něj stojí určitě americká liga NHL, ruská KHL a několik evropských lig, například švédská, finská, ale i ta česká.

Hodně lákavým sportem je i alpské lyžování, které nabízí adrenalinovou podívanou a zajímavé sázkové příležitosti. Lyžování má oproti hokeji tu výhodu, že je divácky atraktivní v podání obou pohlaví, takže si můžete být jisti, že sázkové kanceláře budou nabízet jak dámské, tak mužské kategorie.

V České republice hodně táhne také biatlon, což platí mimo jiné i pro severské státy. Právě na biatlon si můžete vsadit celou škálu vedlejších sázek, ať už týkajících se lyžování, či střelby. V biatlonu běžně startuje veliký počet závodníků, takže o napětí a adrenalin je v tomto případě rozhodně postaráno.

Do zimních sportů ale samozřejmě patří i další věci, například skoky na lyžích, snowboardu, jízda na bobech, ale také krasobruslení či rychlobruslení. Právě poslední jmenovaný sport je častým cílem mnoha sázkařů, kteří sází nejen na vítěze závodu, ale také na časový rozdíl mezi jednotlivými bruslaři či zda některý z nich bude diskvalifikován.

Live sázení na zimní sporty

Většina sázkových kanceláří, které jsou dostupné v České republice, dnes bez problémů nabízí live sázky. Důvod je jednoduchý, valná část sázkařů je zkrátka vyžaduje, protože díky live sázkám je sázení nejen zábavnější a napínavější, ale také o něco přesnější. Proč přesnější? Protože sázíte v průběhu závodu, takže vidíte jeho vývoj. Zejména, je-li k dispozici i live stream, ten pak dává sázkařům určitou výhodu, ale pochopitelně není samospásný.

Ne všechny zimní sporty ale dostávají stejný prostor v live sekci, některé jsou vhodnější spíše pro předzápasové sázky. Například krasobruslení nebo skoky na lyžích, avšak také to neplatí stoprocentně. Naopak takový hokej či biatlon jsou velice vhodné k živým sázkám.

Co se týče samotné live sekce, některé sázkové kanceláře streamy nenabízejí, ale snaží se to dohnat buď lepšími kurzy, či alespoň live trackerem. Live tracker slouží k oznamování průběžného dění závodu a je tedy skvělým pomocníkem při sázení.

Populární závody a turnaje

Kurzové sázky na zimní sporty jsou samy o sobě velice oblíbené, ale faktem je, že některé události jsou prestižnější než jiné, a tudíž i více vyhledávané sázkaři. Ať už jste fanouškem kteréhokoliv zimního sportu, určitě si nenechte ujít následující eventy.

Zimní Olympijské hry rozhodně nemohou chybět v tomto seznamu. Jedná se o nejprestižnější událost ze všech, která se koná každé čtyři roky. Najdeme zde drtivou většinu zimních sportů, takže si zde každý přijde na své. Dále určitě stojí za zmínku různá Mistrovství světa, z nichž některá se konají ročně, jiná každé dva roky. Na tomto eventu, podobně jako na Olympijských hrách, najdeme ty nejlepší sportovce z celého světa, takže je vždy, na co se dívat.

Když odhlédneme od ryze mezinárodních sportovních událostí, tak za zmínku stojí i série Světových pohárů. To jsou různé závody v průběhu sezony, ve kterých účastníci sbírají body, na základě nichž se na konci sezony (po posledním závodě) vyhlásí celkový vítěz. K tomu, aby někdo vyhrál Světový pohár, je tedy zapotřebí dlouhodobé formy, nestačí jen jeden povedený závod. O to víc je zajímavé sledovat účastníky těchto bojů.

promo akce sázkové kanceláře a nabídky bonusových sázek
Hodnocení
10/10
Tipsport CZ
do
30 dnů
Uvítací Bonus 50 000 Kč Uplatněte na Tipsport CZ

Tipy pro sázkaře všech úrovní

Zimní sporty a sázení se k sobě skvěle hodí, je však zapotřebí sázet systematicky, a nikoliv náhodně. Je to v podstatě velice podobné jako se sázkami na cokoliv jiného – strategie sázení na zimní sporty je důležitá, přičemž první, na co musíte myslet, je správa financí. Není od věci stanovit si jasný limit, který sázením nepřekročíte, a stejně tak i dobu, kterou této činnosti věnujete. Je zkrátka nutné udělat vše pro to, abyste se vyhnuli případné závislosti na hazardu a ztrátě životně důležitých financí.

Sledujte daného závodníka/tým v průběhu celé sezony

Zde najdete nejlepší tipy pro sázení na zimní sporty

Nestačí si jednou ročně sednout k obrazovce a myslet si, že správně uhodnete vítěze závodu. Naopak je potřeba sledovat daný sport pravidelně, abyste se seznámili s formou všech účastníků. To samozřejmě neznamená, že musíte sledovat přenosy ze všech závodů, ale určitě průběžně kontrolujte výsledky a jakékoliv výkyvy ve výkonu sportovců.

Berte v úvahu prestiž závodů/turnaje

Pokud plánujete vsadit na nějaký menší závod, který postrádá prestiž, pak si dvakrát rozmyslete, zda skutečně chcete vsadit na některého ze světových lídrů a favoritů. Mnoho závodníků bere menší turnaje spíše jako jakýsi trénink a šanci rozjezdit se, případně vyzkoušet nějaký nový styl či strategii. Proto nemusí být moudré sázet na velké favority.

Nesázejte na závodníky a týmy, kterým fandíte

Nebo alespoň nesázejte velké částky, abyste zbytečně nepřišli o peníze. Proč? Protože pokud se necháte ovlivnit emocemi a sympatiemi, tak hrozí mnohem větší pravděpodobnost, že svou sázku prohrajete. Při sázení je důležité udržet si odstup a chladnou hlavu, abyste mohli řádně zhodnotit pro a proti.

V podstatě je to ale jen na vás, protože těžko sepisovat nějaká striktní pravidla sázení na zimní sporty, nic takového není. Každý sázkař je jiný a má odlišné potřeby, takže ze začátku je potřeba zjistit, co vám vyhovuje. Možná to chvíli potrvá, ale věřte, že časem se do toho dostanete.

FAQ

 1. ⛷️ Pořádají se v ČR prestižní závody zimních sportů? Obecně vzato lze říct, že jednou za čas se nějaký prestižnější turnaj v ČR pořádá, ale nebývá to příliš často. Výjimkou je však Světový pohár v biatlonu, který se pravidelně koná v Novém Městě na Moravě. Tento prestižní závod pokaždé přiláká tisíce diváků, kteří se přijedou podívat na špičkové závodníky z celého světa.
 2. 🥇 Mohu sázet na zimní sporty na olympiádě s předstihem? Některé sázky k velkým turnajům a akcím jsou k dispozici i měsíce dopředu, jiné se naopak přidávají až v průběhu akce. U dlouhodobého sázení ale buďte nadmíru obezřetní, protože nikdy nevíte, co se do té doby může stát. Váš favorit může ztratit formu, zranit se, případně se může přihodit něco jiného, co negativně ovlivní vaši sázku. Pokuste se tedy nesázet s velikým předstihem, abyste pak nebyli zklamaní.
 3. 📺 Dá se sázet na všechny zimní sport live? Ne tak úplně. Vždy záleží na konkrétní sázkové kanceláři, ale také na oblíbenosti samotného sportu či dané události. Některé sporty jsou zkrátka oblíbenější než jiné, takže pokud některý ze sportů neláká mnoho fanoušků (respektive sázkařů), tak ho obvykle bookmakeři nezařazují do sekce live.

Přehled nejlepších sázkových kanceláří

9/10
SynotTip CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Betano CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR
9/10
Chance CZ
 • Mobilní aplikace
 • Live sázky
 • Včasná výplata / Cash Out
Ministerstvo financí ČR