Platební karty – rychlé bezhotovostní platby v české sázkové kanceláře

V dnešní recenzi se podíváme na převod finančních prostředků platební kartou, pomocí níž se v České republice uskutečňuje drtivá většina transakcí u sázkových kanceláří. Není se čemu divit, vždyť kartu má dnes téměř každý a platba s ní je jednoduchá a rychlá. Podíváme se trochu víc do hloubky, abychom zjistili, jak platební karty fungují, jaké výhody přináší, a v neposlední řadě se zaměříme také na různé druhy karet.

Kde všude platební kartou zaplatíte?

Vklady finančních prostředků na hráčské konto pomocí platební karty jsou natolik rozšířené a oblíbené, že tuto metodu podporuje každá sázková kancelář v ČR. Dokonce i ostatní e-shopy a internetové obchody podporují platby pomocí platebních karet, takže jejich majitelé mají všude dveře dokořán. Někde lze pomocí karty i vybírat peníze, avšak nebývá to tak běžné.

SÁZKOVÁ KANCELÁŘ HLAVNÍ BODY REGULACE LIVE
SÁZKY
MOBILNÍ
APLIKACE
CASH OUT NABÍDKA DALŠÍ INFORMACE
Tipsport CZ
Hodnocení
10/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do50 000 Kč Začít sázet
Tipsport Recenze
SynotTip CZ
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do10 000 Kč Začít sázet
Synottip Recenze
Betano CZ
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Plaťte kartou a získejte bonus

Některé sázkové kanceláře tu a tam nabízí bonusy za to, že vložíte peníze na hráčské konto pomocí konkrétní platební metody. Nebývá to sice tak časté, jako jiné bonusové nabídky, ale může se stát, že některá sázkovka nabídne bonus za vklad pomocí platební karty.

Mnohem obvyklejší jsou bonusy nebo určité věrnostní výhody ze strany vaší banky, která vás může odměňovat za to, že svou kartu pravidelně využíváte (ať už platbami v kamenných obchodech nebo na internetu). Každá banka nabízí něco jiného, proto vybírejte nejen podle recenzí uživatelů, ale i podle toho, na co chcete svůj účet primárně využívat.

Jak rychlé jsou platby kartou?

Rychlý a komfortní způsoby platby

Jednou z největších výhod platebních karet je fakt, že s nimi lze platit jak v kamenných pobočkách sázkových kanceláří, tak na internetu, přičemž obě možnosti představují naprosto rychlý a komfortní způsoby platby. Peníze jsou totiž na herní účet převedeny okamžitě, takže odpadá dlouhé čekání, které známe například z bankovního převodu.

Platit kartou se vyplatí i u ostatních e-shopů, zvlášť v případě, kdy objednáváme nějaké zboží. Zaprvé je to obvykle levnější než objednávat na dobírku, neboť za tu se účtuje extra poplatek. Především je to ale také mnohem rychlejší, protože tím, že se peníze převedou ihned, nemusí e-shop čekat na připsání platby několik dní (jak je tomu u obyčejného bankovního převodu), a může tak ihned nebo druhý den odeslat zboží.

Druhy platebních karet

Kreditní a debetní karta jsou bezpochyby nejběžnějšími kartami, se kterými se setkáte. Pokud netušíte, jaký je mezi nimi rozdíl, pak vězte, že s debetní kartou nemůžete jít do mínusu. K dispozici máte jen reálné finanční prostředky na vašem účtu. Kreditní karta naopak umožňuje čerpat peníze prostřednictvím úvěru, který následně musí klient splatit (obvykle s určitým navýšením), ale některé banky po vás nebudou chtít nic, pokud úvěrovou částku do určité doby splatíte.

Určitě už jste zaslechli pojem embosovaná platební karta. Ta má na sobě vytištěny veškeré údaje o majiteli karty, čímž je tedy reálně větší hrozbou pro zneužití i po její blokaci. Banky ji většinou vydávají bonitním klientům s vyšším zůstatkem na účtu.

Nejrozšířenějšími kartami, kterými lze platit takřka po celém světě, jsou Visa a Mastercard. V dnešní době je většina karet vydávána v úpravě pro bezkontaktní platby, kde stačí kartu pouze přiložit k přístroji a ona se sama načte.

U některých bank je dokonce možné zažádat si o speciální virtuální kartu, která je určená pouze k platbě na internetu. Tuto kartu lze snadno propojit s vaším mobilním telefonem, takže ji můžete použít kdykoliv budete chtít. Navíc ji lze zabezpečit nastavením limitů nebo ji po každé transakci uzamknout a v případě potřeby zase odemknout.

Snadné zacházení s kartou

 SMS kód (kvůli bezpečnosti) a potvrdit platbu

Oblíbenost platebních karet je dána především díky snadnému použití v kombinaci s rychlým převodem peněz. Platební kartu stačí pouze vložit do přístroje, zadat PIN a potvrdit platbu. Při bezkontaktní platbě je to navíc ještě rychlejší, neboť kartu pouze přiložíte k přístroji a ona se sama načte. Navíc je relativně malá a skladná, takže se krásně vejde do peněženky. Při platbě na internetu pak stačí pouze zadat údaje z karty do formuláře, vyčkat na SMS kód (kvůli bezpečnosti) a potvrdit platbu. Vše je otázka pár vteřin.

Další nespornou výhodou je i fakt, že všechny platební transakce máte pod kontrolou ve svém internetovém bankovnictví. Kromě dostupné historie transakcí si lze nastavit i platební limity, různé ochranné a bezpečnostní prvky apod.

Zabezpečení převáděných prostředků

Bezpečnost je ohrožena v případě, kdy vám někdo jiný zcizí kartu nebo zjistí údaje, které jsou nezbytné pro použití při platbě na internetu, jako její číslo, CVC kód (ověřovací kód karty) a datum expirace.

V takových případech dříve docházelo k častému zneužívání karet, nicméně dnes je zabezpečení zase o krok dál. Díky tzv. režimu platby 3D Secure se nemusíte obávat zneužití platební karty na internetu, neboť majitel při každé platbě obdrží SMS s kódem (na telefonní číslo, které uvedl při založení bankovního účtu), který je nutné při placení vepsat do příslušné kolonky.

Poplatky a limity plateb

Při platbě kartou je potřeba dávat si pozor na několik věcí, které vám můžou zkomplikovat či úplně zhatit transakci. Nejběžnějším problémem jsou platební limity, které na vás číhají hned ze dvou stran. Jednak má každá sázková kancelář nastaven minimální a maximální limit vkladu pomocí platební karty, do kterého se musíte vejít. Minimální limit obvykle začíná na 100 Kč.

Nejen sázkové kanceláře, ale dokonce i platební karty mají nastaveny limity, které však lze obvykle změnit prostřednictvím vašeho online bankovnictví. Tyto limity se týkají například počtu provedených transakcí na internetu za den nebo maximální výše provedených transakcí. Pokud se vám tedy nedaří platit kartou přes internet, pak určitě zkontrolujte tato nastavení ve svém bankovnictví.

Dobrou zprávou je, že si sázkovky obvykle neúčtují žádné poplatky za využití této platební metody, ačkoliv nevylučujeme, že může dojít k výjimce. Proto se vždy seznamte s podmínkami a pravidly u každé sázkové kanceláře zvlášť.

Ptáte-li se, co zajímavého mobilní appka přináší, pak vězte, že je toho spoustu. Především budete mít své peníze vždy při ruce, a to v pohodlném balení. Dále můžete vyhledávat nejbližší prodejní místa pomocí GPS navigace, což je velice praktické. A protože zadávání číselných kódů může být zbytečně zdlouhavé, nechybí ani možnost nahrávat Paysafe karty pomocí QR scanneru. Všechny své útraty budete mít díky této aplikaci pod kontrolou, takže neváhejte a vyzkoušejte ji sami.

Časté dotazy

Jiné platební metody