Fibonacciho systém sázení – Jak funguje a kdo by jej neměl sázet?

Fibonacciho posloupnost je lidstvu známa již přes 1000 let a vyskytuje se nejen v člověkem vytvořených matematických modelech, ale také v samotné přírodě. Není proto divu, že se dostala i mezi sázkové systémy. Fibonacciho sázkový systém byl původně stvořen pro ruletu, ale někteří sázkaři tvrdí, že pomocí této strategie při sportovním sázení. My se v dnešním článku společně podíváme, jak tento systém sázení funguje a zda je na něm reálně možné vydělat.

Nejlepší Sázkové Kanceláře v ČR

SÁZKOVÁ KANCELÁŘ HLAVNÍ BODY REGULACE LIVE SÁZKY APLIKACE CASH OUT NABÍDKA DALŠÍ INFORMACE
Tipsport CZ
Hodnocení
10/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do50 000 Kč Začít sázet
Tipsport Recenze
SynotTip CZ
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do10 000 Kč Začít sázet
Synottip Recenze
Betano CZ
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
Chance CZ
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do2 000 Kč Začít sázet
Chance Recenze
iFortuna
Hodnocení
9/10
  • Mobilní sázení
  • Live sázky
  • Živé přenosy

Ministerstvo financí České republiky
Yes
Yes
Yes
100% do3 000 Kč Začít sázet
Fortuna Recenze
*Platí Obecné podmínky, časová omezení a další výjimky. Pro více informací navštivte webovou stránku bookmakera.

Co je Fibonacciho posloupnost?

Fibonacciho Systém Sázení

Ve Fibonacciho posloupnosti se každé nové číslo rovná dvěma číslům předešlým, takže pokud začneme od jedničky, bude daná posloupnost vypadat následovně: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144 atd. Ačkoliv nám to může připadat divné, tuto posloupnost můžeme najít kdekoliv v přírodě. Od ulit šneků až po slunečnicová semínka či smrkové šišky, většina spirálovitých tvarů je totiž založena na Fibonacciho posloupnosti.

Kdo byl Fibonacci?

Fibonacci byl italský matematik, který se značně zasadil o rozšíření arabských číslic v Evropě, avšak většina sázkařů ho bude znát díky Fibonacciho systému sázení, který je založen právě na poznatcích tohoto matematika. Díky jeho matematickým objevům byl považován za nejtalentovanějšího matematika ve středověké západní civilizaci. Fibonacciho posloupnost se dodnes využívá nejen při sportovním sázení a kasino, ale také při obchodování na burze (například při čtení svícových grafů).

Fibonacciho systém sázení

PProgresivní systémy sázení, mezi něž se řádí právě i Fibonacciho systém, nebývají z dlouhodobého hlediska tak úspěšné. Při praktikování Fibonacciho systému se sází stále dokola na jeden a ten samý výsledek utkání, přičemž nejběžněji na remízu ve fotbale. Remízy ve fotbale nejsou ničím výjimečným a kurz na ně bývá poměrně vysoký. Pokud se rozhodnete tento systém vyzkoušet, mějte na paměti, že kurz by nikdy neměl být nižší než 2,618. Pokud prohrajete, budete dále navyšovat sázky podle Fibonacciho posloupnosti, tedy 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144. Jakmile prolomíte smůlu a zvítězíte, začnete opět od začátku.

Příklad Fibonacciho systému v praxi

První sázku podáme za 20 Kč, přičemž se budeme soustředit pouze na remízy fotbalových utkání, které mají kurz vyšší než 2,618 (horní hranice kurzu není nijak omezena).

Vsadíme 20 Kč při kurzu 2,8 Prohráli jsme, takže postupujeme dál ve Fibonacciho posloupnosti. Jak můžete vidět, první číslo se opakuje, čili vsadíme opět 20 Kč.
Vsadíme znovu 20 Kč na kurz 2,7 Prohráli jsme, čili opět postupujeme v posloupnosti. Řekli jsme si, že každé číslo v této posloupnosti se rovná součtu dvou předchozích čísel, tedy 20 + 20 = 40. Vsadíme 40 Kč.
Vsadíme 40 Kč při kurzu 2,9 Opět jsme prohráli, takže zase jedeme dál v posloupnosti. 20 + 40 = 60. Další sázka je 60 Kč.
Vsadíme 60 Kč při kurzu 2,9 Prohráli jsme a musíme pokračovat dál. 60 + 40 = 100. Další sázka bude ve výši 100 Kč.
Vsadíme 100 Kč při kurzu 3,00 Vyhráli jsme, a protože jsme vsadili 100 Kč na kurz 3,00, tak bereme výhru 300 Kč.

Nyní můžeme sečíst vše, co jsme do hry vložili: 20 + 20 + 40 + 60 +100 = 240 Kč. Čistý zisk z této sekvence tedy dělá 60 Kč. Během pěti sázkových kol jsme prosázeli 240 Kč a nakonec jsme o rovných 60 Kč bohatší. Jakmile vyhrajeme, začneme celý proces od začátku.

Důležité informace o Fibonacciho strategii

Tento systém vznikl z jednoho prostého důvodu – dohnat ztráty z předchozích sázek, de facto je eliminovat. Jeho úspěšnost je však hodně závislá na výši vaší finanční rezervy, ale také na výběru vhodných utkání. Je totiž třeba si uvědomit, že týmy na prvních postech tabulky obvykle tak často neremizují. V tomto ohledu bývají vhodnější mužstva, která se drží zhruba uprostřed tabulky, případně dole. Avšak také to neplatí vždy. Nemalou roli v tomto sázkovém systému tedy hraje i štěstí (nebo spíše náhoda).

Výhody a nevýhody Fibonacciho systému

Výhody
  • Vyhrajete zpět prosázené peníze – bez ohledu na předchozí prohry.
  • Pokud máte dostatek finančních prostředků, šance na výhru je hodně vysoká.
  • Při každé sázce postupujete podle stejného klíče, k jehož úspěšnému následování potřebujete jen základní znalost sčítání.
  • Nemusíte spekulovat nad tím, který tým zvítězí. Tato strategie je totiž založena na postupném zvyšování sázky a vyčkávání na remízu.
Nevýhody
  • K dlouhodobému úspěchu je zapotřebí opravdu hodně vysoký bankroll.
  • Pokud uděláte chybu ve výpočtech, můžete negativně ovlivnit účinnost systému.
  • K tomu, abyste vyhráli pár korun, obvykle sázíte vysoké částky (při delší sérii proher).

Jak tedy vidíte, tento systém s sebou nese nejen výhody, ale také dost nevýhod. Je potřeba si uvědomit, že i když začnete sázky jen na 10 Kč, tak série proher může být tak dlouhá, že vám ji nepokryje ani bankroll ve výši 15 000 Kč. A vy pak v konečném důsledku prohrajete celý svůj bankroll jen kvůli tomu, že jste chtěli vyhrát pár desítek korun. Nikdo totiž nemůže dopředu odhadnout, jak dlouhá bude série proher. A přijít o všechny peníze kvůli jedné nešťastné sérii, rozhodně není nic příjemného.

Co dělá Chance CZ jedním z nejlepších bookmakerů v České republice?

  • Živé přenosy
  • Mobilní aplikace
  • Live sázky
  • Sázky na e-Sporty
Ministerstvo financí České republiky
2 000 Kč Uvítací bonus

Jak vypadá iFortuna ve srovnání s jinými sázkové kanceláře?

  • Živé přenosy
  • Mobilní aplikace
  • Live sázky
  • Sázky bez rizika
Ministerstvo financí České republiky
3 000 Kč Uvítací bonus

Závěrečné shrnutí

Fibonacciho sázkový systém má sice dlouhou řadu odpůrců, ale také přívrženců, kteří na něj nedají dopustit. Obvykle se však jedná o sázkaře, kteří mají k dispozici opravdu hodně vysoký bankroll a kteří ještě nezažili tak dlouhou sérii proher, aby přišli o všechno. Je však rozumné riskovat prohru všech svých peněz jen kvůli pár desítkám korun? To je otázka, kterou si musíte zodpovědět sami za sebe.

Z našeho pohledu se jedná o zajímavý nápad, avšak jeho reálné provedení je pro člověka s omezeným zdrojem financí poměrně riskantní, byť byste museli mít opravdu velkou smůlu, abyste prohráli třeba 20 zápasů v řadě. Pakliže se rozhodnete tuto strategii vyzkoušet, měli byste začít na co nejnižší možné sázce. Čím vyšší totiž bude vaše úvodní sázka, tím rychleji poroste hodnota dalších sázek v posloupnosti.

FAQ

  1. 🎓 Je Fibonacciho systém vhodný i pro nezkušené sázkaře?

    Za předpokladu, že budete dodržovat všechny potřebné výpočty a budete disponovat vysokým bankrollem, tak ho dozajista můžete vyzkoušet. K sázení podle tohoto systému nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti, avšak bylo by dobré rozumět danému sportu a orientovat se v lize, na kterou budete sázet.

  2. 💸 Jak vysokou sázkou je vhodné začít?

    Bez ohledu na výši vašeho bankrollu je vždy vhodné začít na co nejnižší možné hodnotě, například 5 nebo 10 Kč. U této strategie musíte brát v úvahu, že nebudete vyhrávat závratné sumy, ale měli byste vykazovat menší, za to však kontinuální zisky. Je to běh na dlouhou trať, který by měl být relativně bezpečný, pokud nebudete mít tu smůlu, že narazíte na opravdu dlouhou sérii proher.

  3. ⚽ Můžu používat Fibonacciho systém i na jiné sporty než na fotbal?

    Ovšem, stejně jako můžete sázet i na jiný výsledek utkání než jen na remízy. Je možné sázet například na vítězství určitého týmu v hokeji. Je však důležité vybírat kurzy s minimální hodnotou 2,618, abyste ve finále nepřišli o zisk. Příklad s fotbalem jsme vybrali kvůli tomu, že se Fibonacciho systém nejčastěji využívá právě u tohoto sportu, a to především díky poměrně vysoké šanci na remízu a zároveň vysokému kurzu, který na ni bývá vypsán.